Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy is van ez? Kell könyvelő...

Hogy is van ez? Kell könyvelő vagy nem kell a könyvelő?

Figyelt kérdés

Egyre többször találkozni itt olyan kérdésekkel, amelyek a könyvelés egyes tételeire, az adózási módokra, egyéb, ebbe a témakörbe tartozó dolgokat kérdez, gondolom a megfelelő végzettségű szakemberektől várják a választ.

Másik oldalról viszont egyre több olyan ember van, aki azt mondja, hogy a könyvelők munkája az semmi, bárki, bármikor meg tudja csinálni és inkább ő is megcsinálja a saját könyvelését és bevallását, minthogy egy fillért is fizetne egy könyvelőnek.

Akkor most hogy is van ez?

Könyvelőt nem fizet, iskolába a tudásért meg nem dolgozott, de a szükséges infókat innét szeretné ingyen megszerezni? Vagy hogyan kell ezt az egész jelenséget értelmezni, kezelni?

Esetleg rosszul látom a dolgokat?



2013. jan. 20. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a költségminimalizált, vagy tőkehiányos (kényszer)kezdő vállalkozók kérdezik ezeket. Spórolás címén.


Én is adok sokszor választ, de csak abban az általános dolgokban, amiben biztos vagyok és bárki számára amúgy is elérhető lenne hivatalos forrásokból. De senkinek nem ajánlom, hogy ne alkalmazzon, vagy bízzon meg könyvelőt. Sőt.. Nem tudom azt sem, hogy mennyire egyedi eset, de gyakorta látok olyan vállalkozókat, akik a legolcsóbbra hajtanak, azután ha baj van, akkor a könyvelő a hibás. Nekem olyan szerződésem volt, ahol külön kitételek voltak megfogalmazva, hogy elhallgatott okokból eredő károkért én és a cégem, a számviteli hibákból adódókért a könyvelő vállal felelősséget. Ez általános dolog vagy csak szerencsém volt a könyvelőmmel?

2013. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Persze megértem én, hogy vállalkozás anyagi gondokkal küzd, no de egyrészt a könyvelő is vállalkozó, esetenként ő is ugyanebben a cipőben jár.

Az a vállalkozó sem adja a portékáját ingyen, aki elvárja, hogy majd itt a kemény munkával megszerzett tudáshoz ingyen hozzájut.

Szóval, akkor most mi a helyzet?

Kellene a könyvelő csak nem tudja megfizetni, vagy meg tudná ugyan, de annyira nem becsüli a munkáját, hogy érdemesnek tartsa erre. Ezért gondolja úgy, hogy majd ő maga elvégzi, miközben innét próbálja az infókat összegyűjteni.

2013. jan. 20. 17:03
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez azért van, mert fogalmuk sincs, miből áll egy könyvelő munkája. Úgy gondolják, hogy csak beír egy-két számot ide meg oda, aztán kész is van. Erre pedig ők is képesek, ezért ők nem fizetnek egy fillért sem.
2013. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az, én is erre gondoltam.

De ha már látja azt, hogy az egész mégsem csak erről szól, és esetenként (=elég gyakran) kénytelen itt kérdezni, nem gondolja, hogy mégsem ennyiből áll az egész?


Persze kérdezzen, de legalább annyit áldozhatna az egészre, hogy legalább ha már így döntött, akkor elolvasná, és valamennyire megtanulná a törvényt, ill. azt a részt, ami rá vonatkozik.

De sokan még ennyit sem hajlandók áldozni, közben pedig (nekem nagyon rosszul esett valamelyik nap), hogy "minden könyvelő szar" jelzővel illetik azt, aki becsülettel végezné a munkáját, és abból szeretne megélni.


Ezért nem értem, hogy egyrészt semmirekellők vagyunk, csak a pénzt akarjuk lehúzni a vállalkozókról, másrészt viszont a tudásunk (amit nem kaptunk ingyen) őnekik ingyen kellene.

Tisztességes ez?

2013. jan. 21. 12:17
 5/9 A kérdező kommentje:

Én adom a hozzászólásokra a zöld pacsit, valaki pedig abban a percben nyomogatja a pirosat.

Még rosszindulatú is!

2013. jan. 21. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek veled. Elgondolkodtatott a kérdés és én is úgy gondolom, érdekes jelenség. Hiszen ha igénybe veszel egy szolgáltatást, akkor természetesnek veszed, hogy fizetsz érte. Nincs ingyen. Nem tudom, miért a mi szaktudásunk kivétel ez alól.


Én is olvastam azt kérdést, amire utaltál, sőt hozzá is szóltam. Hát nekem is rosszul esett, de már megedződtem. Könyvelőirodában dolgozom, van pár hasonló mentalitású ügyfél.

2013. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megedződtél, aranyos!

Világ életemben könyvelő voltam, a rendszerváltás előtt csak azt hallgattam a fizikai dolgozóktól, hogy mi nem csinálunk mást, mint kávézunk, trécselünk stb. stb. és feléljük azt a hasznot, amit ők termelnek meg.


Jött a rendszerváltás, azóta dolgoztam a saját könyvelő irodámban (2 éve nyugdíjaztam magam) de az emberek véleménye a munkánkról nem sokat változott.

Csak azt nem értem, hol a gerincük, amikor mindezek ellenére itt, ingyenben kérdezik a kettős könyvvitel tételeit.

Amikor azt írja, hogy "arra már rájöttem, hogy a gépbeszerzés..." És állítja, hogy iskolai feladathoz kell neki!

Bocsi, ment a zöld-pacsi neked is!

2013. jan. 21. 13:02
 8/9 anonim válasza:
25éve könyvelek vállakozóknak. A könyvelési díjam többszörösét takarítom meg nekik, teljesen törvényes keretek között évente. Szerencsés vagyok, mert hálásak is érte, tisztelnek és megbecsülnek, de........... Hosszú éveken keresztűl osztottam a tanácsokat emberbaráti szeretetből fűnek-fának. De elég volt. Aki a könyvelőn akar spórolni, szive joga, de akkor nem kell elvárni az ingyenes tanácsadást. Pl. a szervízben minden megkezdett óra 5 db ezres, akkor is ennyi ha 5 perces a javítani való. Nincs ezzel semmi baj. nem az időt a tudást kell megfizetni. De pontosan ez a helyzet az ügyvédnél, az informatikusnál stb.Miért pont a könyvelőktől várják el, hogy az évtizedek alatt megszerzett tudásukat és tapasztalatukat közkicsé tegyék????????????? Nem vagyok sem irigy sem gonosz, de úgy gondolom a tudásnak ára van, még a sok esetben oly kevésbé becsült könyvelők tudásának is.
2013. febr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben egyetértek veled, ezért is tettem fel a kérdést, vegyék már észre, hogy az üzletben sem adják a kifli-csücskét ingyen!

Én közel 20 évig dolgoztam ugyanígy, sajnálták is az ügyfeleim, amikor úgy döntöttem, hogy nyugdíjazom magam. De azt hiszem, aki ezt nem próbálta, el sem tudja képzelni, milyen rabszolga-munka.

Köszi a választ, megy a zöld-pacsi neked is!

2013. febr. 3. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!