Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen szerződést kellene...

Milyen szerződést kellene írnom? Kitől kérdezzem meg?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki,hogy sikerül egy üzletet nyélbeütnie az egyik barátomnak, akit én ismertettem össze a partnerével. Az elejétől fogva az ismeretségért közvetítői díjat szeretnék kérni,melybe bele is ment a barátom. A kérdésem az,hogy a szerződést hogyan írjam meg. Könyvelőtől vagy ügyvédtől kellene tanácsot kérnem? Nem egyszeri díjról,hanem százalékkérésről lenne szó, ezért fontos a szerződés,mert hosszútávú lesz az üzlet. Nem szeretném,ha egy idő után kimaradnék a jutalékból, ki szeretném biztosítani magam egy szerződéssel.Köszönöm a választ!

2013. jan. 9. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ügyvéd egyértelműen, jogilag ő tudja megírni.

Dobj egy privit segítek!

2013. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ügyvédként írom: Nézd, a szerződés megírása általában szakembert igénylő feladat. Mert nem minden aláírt szerződés sérthetetlen. Kérdezek: vállalkozó vagy, s tudsz számlát adni a közvetítői díjról? Adózni kell utána, tudod? Stb. Ha feketén csinálnád, akkor szóba sem jön az ügyvéd, de annyit is ér a papírod.
2013. jan. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vállakozó,de a jövedelmemként bevallanám,erre gondoltam. Ha feketén szeretném,akkor papírt felesleges is írni,ugye? A másik,hogyha én bevallom,de a barátom feketén csinálja,rajtam keresztül őt megfoghatják valahogy vagy nem kell pontosan megmondanom a bevallásban hogy milyen dijrol van szó? Köszi a választ,sokat segít!
2013. jan. 10. 23:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerződés a szóban kötött szerződés is. Néhány jogügylet típusnál érvényességi feltétel az írásba foglalás. Egyébként a bizonyíthatóságot szolgálja az írásba foglalás, hiszen lehet több feltétel is, ami vita esetén körülményesen tisztázható. Tehát te döntesz, elég-e a szóbeli, vagy írásba foglalod. Én már láttam szalvétára írottan is, de ez is rajtatok műlik. Ha ennél komolyabb kell, és megrendeled, megírom.
2013. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!