Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A mai friss Munka törvénykönyv...

A mai friss Munka törvénykönyve szerint lehet valamilyen következménye, ha nem írom alá a rám hátrányosabban ható munkaszerződés módosítást?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő a mai nap kaptam kézhez a munkaszerződés módosításáról a nyomtatványt.Mélységesen felháborodtam,mert jóval magasabb személyi alapbérem volt eddig. Két gyermekem született egymás után és mivel idén már letelik a GYES is mert még azon vagyok jelenleg meg fogunk a régi cégemtől válni egymástól.Erre jön a papír és trükköznek hogy írjam alá a módosítást,miszerint jóval kevesebbre módosítanák a bérem.Hát nem a falvédőről jöttem le hogy beugorjak ennek.tudom hogy ha nem írom alá nem tehetnek elvileg semmit,mert az egyoldalú módosítás a részükről semmisnek tekinthető, ráadásul hátrányosabban érintene.Mivel most annyi mindenen változtatak érdekelne mire számítsak.Ne emeljen,nem kell,de ne trükközzön már,hogy mikor oda kerül a sor és el kell küldjön ne kelljen annyit fizetnie végkielégítés gyanánt,mivel régóta náluk dolgoztam még mielőtt szülni mentem el.Aki tud segíteni megköszönöm!

2013. jan. 21. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Felháborító de én már nem lepődöm meg semmin. Több, mint húsz év munkatapasztalata mondatja velem, hogy a főnököknél, vállalkozóknál nagyobb g*né népség nem létezik. (Tisztelet a kevéske kivételnek)


Mindenesetre gondolom az számít, amennyit eddig kerestél azt már visszamenőleg nem módosíthatják ugye az eddig befizetett adók miatt sem. A módosítások gondolom az elkövetkezendő hónapokra szólna persze a végkielégítésnél ez is beleszámít. Elképesztő, hogy kisgyerekes anyukákon próbálnak spórolni.


Itt nézd meg a telefonos elérhetőséget mert az is van. Érdemes elolvasni a cikket. Ingyenes munkajogi tanácsadás.


[link]

2013. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagy köteles aláírni. Viszont a cég gazdasági helyzete miatt elküldhetnek.
2013. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gyes-t kapok és még fizetés nélüli szabadságon vagyok.Majd junius eljén telik le ,de nem tájékoztattak semmiről,nem módosították sem az én hozzájárulásommal a munkakörömet,ami esetleg indolokhatná miért akarják jóval alcsonyabbra módosítani az alapbérem.Felháborítónak tartom,ezt az osmány próbálkozást!
2013. jan. 21. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagy köteles aláírni semmilyen munkaszerződés módosítást.

Viszont a GYED-ről, GYES-ről visszatérő kismamákat, ha nem tudják eredeti munkakörükbe visszahelyezni, egy másik munkakört kell nekik felajánlani, ami lehet, hogy kisebb bérezéssel jár. Ha ezt aláírod, akkor megy az új szerződés szerint minden. Ha nem írod alá, akkor hivatkozhat arra a munkáltató, hogy nem tud foglalkoztatni, mivel nincs "szabad" munkakör, ezért elbocsát. És itt jön a képbe a végkielégítés stb. összege.


Viszont, ha minden ugyanaz, mint a GYES előtt, csak éppen a személyi alapbéredet csökkentenék, akkor tényleg egy gennyes munka a munkáltató részéről. Ebben az esetben Te döntesz, hogy elfogadod és lesz munkád, vagy nem fogadod el és szintén lesz munkád, avagy mégse.

Ezt mi nem tudhatjuk helyetted.

2013. jan. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem fogadnám el semmiféleképpen mivel GYes mellett sikerült olyan munkát találnom,ahol maradhatok majd 8 órában.De akkor nem értem mire jó nekik ez?Egy próbálkozás ,hogy behúzzanak a csőbe?
2013. jan. 22. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


A szerződés módosítás lényege az, hogy a két fél beleegyező akaratát nyilvánítja ki. Ha nem írod alá akkor az nem lép életbe. Viszont felmerül a kérdés, hogy ha te akarsz eljönni akkor teljesen felesleges izgulnod hiszen nem fogsz végkielégítést kapni, még, ha közös megegyezéssel is jössz el akkor sem vagy rá jogosult. Szóval szerintem az a legtisztább, ha nem írod alá és beadod a felmondásodat (persze csak azon a napon amikor letelik a GYES). Ebben az esetben ki kell, hogy fizessék a benn maradt szabadságodat, de még az eredeti béreddel.

2013. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!