Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő akkor, ha önhibámo...

Mi a teendő akkor, ha önhibámon kívül kicsúszok egy határidőből? (pl. munkáltatói részről későn értesítenek-emberi mulasztás! ). Emiatt NAV felé késve leadott, határidőből kicsúszott nyilatkozat.

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban szabadna tudni, milyen nyilatkozatról van szó? Mert lehet bírságot szabnak ki, lehet érvénytelen a határidőn túl leadott nyilatkozat, de az is lehet hogy semmi következménye nem lesz.
2013. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A NAV-ot ez nem fogja érdekelni, max. ha olyan amit méltányosságból elengedhetnek (pl. késett bevallás miatti mulasztási bírság).


Milyen nyilatkozatról van szó? Úgy lehet könnyebb lenne megmondani, hogy tudsz-e lépni.

2013. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nyilatkozat az önadózásról, esetleg családi kedvezmény késve beérkezés.
2013. jan. 23. 14:45
 4/7 anonim válasza:

Tavaly hasonlóképp jártam, bár nem a munkáltatóm nem küldte időben, hanem a kedves postás sokszor azt csinálta nálunk, hogy nem volt kedve felhozni a leveleket, ajánlott leveleket így bejelölte hogy ismeretlen helyen.. Harmadszorra küldte ki nekem a hr-es sima levélben és egy post it ra írta fel hogy nem is érti miért nem kaptam meg, mert mindig visszamegy hogy ismeretlen helyre távoztam.. Na gondolhatod.. mentünk a postára, aztán beírtam a kis könyvükbe, hogy mennyire szeretem őket.

Nekem ebből hátrányom nem származott, annyi, hogy nem csinálták meg az adóbevallásom, hanem magamnak kellett.

Egyébként idén meg most az előbb kaptam meg. Amúgy milyen nyilatkozatra gondolsz? arra amin az a kérdés hogy kéred e hogy a munkáltatód csinálja vagy hogy önadózó leszel-e? Ha ez akkor ezt a navnak nem kell leadni, csak a munkáltatódnak, ez csak nekik igazolás, hogy magukat is lefedjék. (de persze ennek is meg kell lennie)

Nálunk van még egy szabály, hogy aki nem juttatja vissza ezt a nyilatkozatot jan 31ig akkor ugye annak meg sem csinálják.

Bocsi hogy nem tudok segíteni, de nem tudom hogy pontosan milyen nyilatkozatra gondolsz, csak leírtam hogy én hogy jártam, hátha hasznos.

2013. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ja, bocsi, írtad, csak nem vettem észre.

Szerintem semmilyen hátrányod nem lesz belőle (de kérdezz utána szerintem a munkáltatódnál, de egyébként még el sem vagy késve semmivel.)

2013. jan. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és az adókedvezmények, azokat hogyan tolerálják ha valaki elkésik vele? nem vagyok vele, csak kérdezem.)vissza lehet utólag is igényleni?
2013. jan. 23. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Adókedvezménnyel max. annyi hátrányod lehet belőle, hogy a januári kedvezményt nem kapod meg, csak jövőre tudod igényelni, az adóbevallással egyidejűleg. Februártól meg kapod tovább rendesen havonta.
2013. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!