Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Itthon végzett programozási...

DJ Tacee kérdése:

Itthon végzett programozási tevékenység (szolgáltatás) EU-s zónába ÁFA-val számlázandó?

Figyelt kérdés
A kérdés nagyon egyszerű: van egy osztrák partnerem aki számítógépes szoftver fejlesztését rendelte meg tőlem. Konkrétan egy webáruházról van szó. Mivel mindkettőnknek van közösségi adószáma, így azt gondolnám lehet a vállalkozói díjat ÁFA nélkül számlázni, igaz ez? Korábban olvastam valahol (de nem találom), hogy ilyen esetekben nem mindegy a szolgáltatás (munkavégzés) helye, illetve adott esetben az sem hogy az elkészült szoftver hol fog üzemelni (a hálón, magyar szerveren, osztrák és magyar vásárlók részére). Kérem aki járatos ebben, segítsen eligazodni.

2013. jan. 24. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre való a saját könyvelőd, tőle kérdezd. Könyvelőként én is tudom erre a választ.
2013. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom az nincs neki, azért kérdezi itt...
2013. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor fizessen valakinek erről ez a véleményem.
2013. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen van könyvelőm, nem szakmám a pénzügy. Én már kaptam választ tőle, megerősítést szerettem volna kapni hogy tényleg úgy működik-e. Bízom benne természetesen és az ő ajánlása szerint járok el a számlázásban, de az ügyfél vitatkozik, és szerettem volna neki több hozzáértő publikus véleményét felvonultatni. Remélem így már érthető.
2013. jan. 25. 08:33
 5/8 zoli17 ***** válasza:

(szerintem)

feltételek pl, ne legyen a labancnak magyar telephelye, mert akkor magyar áfát kapja.

ha alap eus-eus szám, szolgáltatásról beszélünk:

azt írod rá a számlára: áfa magyar hatályon kivűl esik. nem 0%! nem áfa mentes! hanem nem magyarországon áfázik!


a vevő majd lesakkozza az ő részét a bécsi adóhivatallal.

ő várhatóan áfabevalló, bevallásba beírja van magyar beszerzése ennyi, annak ennyi áfája lenne, amit most úgyis visszakérnék, ezért csak bevallom, de nem küldöm el, mert holnap visszaküldenétek.


ellenőrizd le érvényes e a szám, mert ha nem


[link]


a 27% ot te fizeted meg!

ha érvényes akkor 20% ot fog ő bevallani, de azt gondolom majd le is írja oda haza.

2013. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zoli17 ***** válasza:

" Akkor fizessen valakinek erről ez a véleményem."


ezért kár volt hozzá szólnod!


én ezt az apeh call centerben nyomoztam ki.

40/424242

ingyen!

de az én problémámra nem találtunk megoldást :S

2013. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zoli17 ***** válasza:

ha az eladó áfa mentes akkor írod rá a 0% ot, de ekkor nem kell adószám.


azt nem tudta megmondani még senki: ha a vevő nem áfás mi van?

adószáma van. megírjuk, de se könyvelés se áfázás mert kis adózó kinn.

apeh szerint a vevő fizessen áfát. oké.. de hova, ha nem áfa körös, milyen címre küldje az 1 számla áfáját stb.

a vételt se vallja be, mert nem készít áfa vallást,

hogy tovább?

vissza száll hozzám az áfa fizetése??? mert ő nem vonhatja le, nem kapja vissza, de még be sem fizette

2013. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zoli17 ***** válasza:

(barátomnak)

bécsben kellett céget csinálnia, mert a labanc azt mondta neki nem vesződik import számlával!

hazai adószámot könyebb neki elkönyvelni eladóként. :S

csak ezért fenntartani ott egy céget :S meg 1 irodalakást :S félig ugyan odaköltözött hamár vagyont fizet a lakásért, de itthon van a munkavégzés ott csak a cégügyek, üzletkötés...

2013. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!