Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha alkalmi munkásként nem...

Tibi papa kérdése:

Ha alkalmi munkásként nem jelent be az ügyfélkapun az alkalmazó, és úgy dolgozom hogy erről tudomásom van, akkor kit büntetnek meg?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Első körben a munkáltatót, de sajnos láttam már agilis ellenőrt aki tovább ragozta, és a magánszemélyt is megbarackolták.
2013. jan. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy dolgozol, hogy erről tudomásod van, és ez valahogy kiderül, akkor Te is büntethető vagy!

Azt pedig nagyon nehéz bizonyítani, hogy nem tudtál róla...

2013. jan. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Mindenesetre jellemző kis hazánkra, hogy nekem kellene bizonyítani, hogy nem tudok róla. Ennyit az ártatlanság vélelméről.
2013. jan. 28. 08:52
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom hogyan kell pontozni, de ezek a válaszok százasok, ugyanis gondolkodásra késztettek, így a megoldás is meg van (legalábbis az én esetemre). Még egyszer kösz. "Ha a problémát feladatnak tekinted, sokkal könnyebb megoldani,már az is segít, ha kimondod - nem probléma, ez a feladatom."
2013. jan. 28. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a hozzáállás, tetszik:)
2013. jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Első vagyok, jogod van a munkáltatótól kérni, hogy igazolja, hogy bejelentett. Erre az ebev nyugta is megfelel, ez pedig rendelkezésére kellene, hogy álljon. Illetve alkalmi munkásként is vannak bizonyos papírok, amit meg kellene kapj... Minimum egy egyszerűsített foglalkoztatottak jelenléti íve... És ha te arra rávésted magad, akkor a többiért már nehezen vagy hibáztatható.

2013. jan. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megkerestem. "Az egyszerűsített munkaviszony a felek szóbeli megállapodásával, s az előírt bejelentési kötelezettség teljesítésével jön létre.


Írásbeli munkaszerződést nem kötelező kötni, csak akkor kell, ha a munkavállaló kéri, vagy a nem elektronikus úton bevallásra kötelezett munkáltató dönt mellette." Jobb mindenkinek, ha be van jelentve. Kösz. az eddigieket.

2013. jan. 30. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!