Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavalyi évben nyilatkoztam a...

Tavalyi évben nyilatkoztam a munkáltatómnak hogy önadózó kívánok lenni, erre ő is beadta az adóbevallásom és felvette a pénzt. Apeh rajtam követeli fizessem vissza a pénzt. Most ki hibázott?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt részletezd légyszíves, mert így nagyon sántít a történet.
2011. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval egy évre 2 adóbevallásom érkezett be az apehhez!
2011. febr. 23. 14:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és az apeh mind2 visszaküldte a pénzt "állítólag" én is megkaptam a munkáltatómtól a munkabéremhez csapta hozzá.
2011. febr. 23. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt csak észrevetted, hogy többet kaptál. Ellenőrizd a fizetési papírodat, hogy szerepel-e rajta, vagy kérd meg, hogy magyarázzák el.

Ha tényleg kétszer kaptad meg, akkor a kettőből az egyiket vissza kell fizetned.

2011. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom bizonyítani hogy megkaptam a munkáltatómtól az a baj.
2011. febr. 23. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Kapnod kellett volna egy példányt a cég által készített bevallásból is, hiszen alá kell írnod, az nincs meg? A cég nem tehette el a pénzt. Ha nem tud igazolást adni arról, hogy neked átadta a pénzt, menj be az adóhivatal ügyfélszolgálatára, meséld el a sztorit, meg fogják tudni mondani, mi a teendő.

Ha a két bevalláson különböző számnlaszámok vannak, hogy hova menjen a visszatérítés, akkor egyértelmű, hogy ki a hunyó.

És nálad kell még lennie annak a nyilatkozatnak is, hogy önadózó leszel.

2011. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 24. 10:10
 8/9 anonim ***** válasza:
A te aláirásod nálkül HOGYAN adta be a céged az adóbevallásodat???
2011. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
passsssz!
2011. ápr. 11. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!