Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet tenni olyan esetbe...

Mit lehet tenni olyan esetbe ha október végéig dolgoztam egy munkáltatónál ahonnan nem kaptam semilyen papírt felmondáskos a cég pedig "felszívódott?

Figyelt kérdés
így nincs adóbevalláshoz se papírom.
2013. jan. 31. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun keresztül le tudod kérdezni az ebev-ben a járulékadat kivonataidat. Abban hónapra lebontva megtalálod hogy milyen munkáltató milyen bevallási adatot küldött rólad a NAvnak.
2013. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ok. Viszont adóbevallást attól még nem tudok csinálni.
2013. jan. 31. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
De igen. Benne van a bruttó béred és a levont SzJA is.
2013. jan. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben elkészítheted a havi bérlapjaid alapján is.

De a hivatalos formula az lenne, ha bejelentést tennél erről a volt munkáltatód székhelye szerint illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen. Ez az Ő asztaluk, és adott esetben - ha nem tudod rendesen elkészíteni, vagy egyáltalán nem tudod elkészíteni adatok hiányában a bevallásod - az ott felvett jegyzőkönyv alap ennek kimentésére.


Csak halkan jegyzem meg: Elég későn kaptál észbe!

2013. febr. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hatlábú Farkas válasza:

én az épitöiparban olgozom sok éve.

ott ez minen honapban elöforduló jelenség.


a cég nem minig tünik el, csak gyorsan nevet-formát vált, és tovább kaszálja a pénzt.


"amig a jelenlegi renszer van, SEMMIFÉLE javulás nem várható."

Jacques Fresco

2013. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!