Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanbérbeadásnál a rezsi...

Ingatlanbérbeadásnál a rezsi bevételnek számít? Hogy vallom be ill. számolom ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 09:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A rezsiszámlák egy része a nevemen van, de nem én fizetem, nem is tudom pontosan mennyi, csak nagyjából.

A bérleti szerződésben fix bérlet díj van plusz a rezsit a bérlő fizeti. (így szól a szerződés.)

A bérlet díjat utalják. (ezt vallottam be, a bérlet díj 90%-a az adóalapom)

Az esetemben nem értem mit kezdjek a rezsivel ill. bevallásnál hova számoljam.


Szerintem a tételes elszámolásnak akkor van értelme, ha a bérleti díj magában foglalja a közműdíjakat is, nem?

2013. febr. 4. 08:44
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha Te az adóalapod (adóköteles jövedelmed) meghatározásánál a 10 % költséghányados elszámolási módot választottad (bevétel 90 %-a a jövedelem), akkor nem kell (sőt nem is lehet!) kiadási számlákkal foglalkoznod.

Ezzel akkor kell, ha tételes költségelszámolást választasz.

Az utóbbinak nem csak akkor van értelme, ha a rezsi része a bérleti díjnak, (hiszen ez nem választás kérdése), hanem akkor, ha olyan összegű az elszámolható költséged, amellyel jelentősen csökkentheted a bevételed, ezáltal az "adóalapodat". Például a rezsin kívül más költséged is felmerül.

Ugyanis a bérbeadás önálló tevékenységből származó jövedelemnek minősül személyi jövedelemadó szempontjából, ezért a rá vonatkozó költségelszámolási rendelkezés az irányadó. Költségként viszont nem csak a rezsi számolható el, hanem minden olyan kiadás, amely ezzel a tevékenységgel szorosan összefügg, és az adótörvény engedélyezi annak elszámolását. Az elszámolható költségek körét a személyi jövedelemadó törvény 3. számú melléklete részletezi. Ott pedig nem csak a "rezsi" szerepel...

2013. febr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem csak a rezsi számít költségnek, tételes elszámolásnál max. 50% elszámolható, amiben pl. felújítás vagy amortizáció is lehet.


Lényeg, hogy akkor jól számoltam ki a bevallásomat.:))

2013. febr. 5. 12:44
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezek szerint jól számoltad ki...
2013. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!