Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás, KATA! Azt az 50....

Adózás, KATA! Azt az 50. 000Ftot mindenképpen viszi állambácsi, vagy valamit vissza lehet belőle igényleni?

Figyelt kérdés

Szerezni fogok egy könyvelőt mindenképpen,IGEN,de addig is,aki tud kérem válaszoljon.

Áprilisra tervezem a vállalkozás indítását főállásban.

Internetes kereskedelem,az évi 6MFtot bőven nem fogom elérni,talán a felét 3MFtot és ennek is a fele az árukészlet lenne,tehát éves szinten kb. 1.5MFt marad meg számomra bruttó bérköltségnek,vagyis kb. bruttó 125.000Ft.

Egy bérkalkulátorral kiszámoltam,hogy pontosan ennyi egy főállásban dolgozó alkalmazott bérköltsége is,amiből neki netto 74.000Ft marad meg (1 gyermek esetén),állambácsié pedig a maradék 51.000Ft.

Olvastam erről a KATA adózási formáról is,az is havi 50.000Ft járulékot jelent.

Tehát a kérdésem a következő:

Ebből tudok én e még bármit leírni?

Pl:eddig létezett a rezsi 1/3adának a leírásának lehetősége az adóból,mivel az otthonom a "munkahely".

Vagy bármi egyéb csökkentő tényező létezik e?

Vagy úgy ahogy van ettől az 50.000Fttól búcsúzzak el.

Köszönöm a normális válaszokat!


2013. febr. 3. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha KATA-s vagy, akkor az adó fixen havi 50 ezer Ft (ha van mellette 36 órát maghaladó munkaviszonyod, akkor 25 ezer). Ezen kívül iparűzési adót is kell fizetni, ami évi maximum 50 ezer Ft. Ezeket be kell fizetni.

Az én véleményem viszont az, hogy érdemes kiszámolni majd a könyvelővel, hogy a Te esetedben ez lesz-e a legjobb megoldás. Azoknak biztos jó, akinek nincs költsége (pl. árubeszerzés), de nálad érdemes számolgatni a várható költségekkel.

2013. febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp viszi, épp ez a lényege az átalánynak. Akkor válaszd, ha jól jársz vele.

+ iparűzési adó.

2013. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!