Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Celanese nevű cégnél felvéte...

A Celanese nevű cégnél felvételnél mindenképpen követelmény a diploma?

Figyelt kérdés
2 állásajánlatot láttam tőlük, követelmény a BA (diploma). Ha valakinek felsőfokú OKJ végzettsége van, és mellette már dolgozott, akkor neki nincs esélye ilyen jellegű multi vállalatoknál?

2013. jan. 31. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Celanese-t én is próbáltam felsőfokú közgazdasági OKJ, középfokú nyelvtudással, közel 5 év szakmai gyakorlattal. Be se hívtak interjúra.

Viszont egy multinál azt mondták, hogyha van felsőfokú OKJ pénzügy/számvitel végzettséged, nagyon jó nyelvtudásod; továbbá szakmai tapasztalatod; akkor nem szükséges a diploma, mert nem a papír a lényeg, hanem a tudás.

Szerintem próbáld meg, veszíteni valód nincs.

2013. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Felsőfokú Nemzetközi Szállítmányozási és Logisztikai Szakügyintéző felsőfokú OKJ végzettségem van. Már egy ideje a szakmában dolgozom, pénzügyekkel is foglalkoztam/zom. Ezért szeretném a fent említett céget is megpróbálni. Szted/sztetek így van esélyem?
2013. jan. 31. 12:06
 3/14 anonim ***** válasza:

A professionos ajánlatokat mondod? Gondolom a felsőfokú nyelvtudás a fontos plusz még legyen valami papír elvárás, hogy szűrjék a jelentkezőket.

Egy ismerősöm dolgozik ott, neki valamilyen turizmusos főiskolai diplomája van, 3x annyit keres, mint én a közigazgatásban, szóval ha felvennének akkor én is mennék szívesen. Csak nekem meg semmilyen szakmai tapasztalatom nincs és van ugyan két középfokúm de nem használom őket, úgyhogy a fluent akármi nincs meg...

2013. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mint már korábban írtam nekem felsőfokú OKJ végzettségem van. Sajnos a nyelvtudásom nem elég jó, nem beszélek folyékonyan, arra karok ráfeküdni, letenni egy középfokú nyelvvizsgát. Ha az meglesz akkor szerintetek úgy lenne esélyem + munkaviszony?
2013. febr. 1. 08:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Esély az mindig van, ott is csak emberek dolgoznak. Viszont attól, hogy van nyelvvizsgád, még nem biztos, hogy folyékonyan is fogsz beszélni. Nekem nincsen, rosszul is beszéltem, de hagytak időt, hogy beleszokjak és így már oké.
2013. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Te is a kérdésben említett cégnél vagy? :) Remélem lesz esélyem :D
2013. febr. 1. 14:36
 7/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok, a valami papírt a diplomára értettem, hogy azért kérik a diplomát, hogy ne esetleg olyanok jelentkezzenek akik ugyan tudnak nyelvet, de más tekintetben képzetlenek, nincs meg az alapműveltségük, stb. A munkához gondolom leginkább az idegennyelv fontos és a tapasztalat, nem a diploma.

Nekem két középfokúm van és osztatlan, 5 éves diplomám, de tapasztalatom nem sok, nem vettek fel. Na meg nem is vagyok pesti.

2013. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tök érdekes, h. diplomával és két nyelvvizsgával nem vettek fel. Nem is értem.


Akkor úgy kérdezem, ha leteszek egy középfokú angol nyelvvizsgát, van OKJ-m, és munkatapasztalatom, akkor szerintetek van esélye az embernek? :) Köszi.

2013. febr. 3. 11:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Pénzügy/számvitel területre mennél?

Szerintem ha van felsőfokú OKJ, és mellette releváns szakmai tapasztalat, folyékonyan beszéled az angolt és egy európai nyelvet, akkor meg van rá az esély, hogy felvegyenek.

Azzal viszont nem értek egyet, hogyha nincs diplomád, akkor már alapműveltséged egyenlő a 0-val és nem tudod elvégezni a munkádat. Ilyeneknek ne dőlj be. Sajnos napjaink HR-se se nincs tisztában ezen alapvető dolgokkal.

2013. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, szeretném kipróbálni magam egy ilyen nagy multinál. Remélem lesz majd így esélyem. Van aki ott dolgozik innen???
2013. febr. 4. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!