Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóznom a 2012-es év...

Kell-e adóznom a 2012-es év után ha már vontak le adóelőleget?

Figyelt kérdés

Tavalyi év óta dolgozom /azelőtt még tanultam.../ egy multinál. Ez az első év hogy bevallást kell csinálnom stb. A kérdésem az lenne hogy a 2012-es év után kell adót befizetnem vagy azt folyamatosan levonják a fizetésemmel?


A fizus papíromon minden esetben "adóelőleget" vonnak le.

Tehát így utólag is kellesz majd adót befizetnem a 2012-es évre vonatkozóan?



2013. febr. 3. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vonnak adóelőleget. Ettől függetlenül kell adóbevallást készíteni.
2013. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 eNerdzsy ***** válasza:
Ha a megfelelő összeget vonták le havonta és nem volt máshonnan jövedelmed, akkor nem kell már fizetni.
2013. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem volt máshonnan jövedelmem. Csak kicsit zavaró az "adóelőleg" kifejezés.


Ugyanúgy dolgozom egy cégnél mint alakosság nagy százaléka és ugyanúgy levonják a fizetésemből azt az xy összeget mint adót.


Arra lennék kíváncsi hogy ebben az esetben már nem kellesz ugye már adót befizetnem? /máshonnan nem származik jövedelmem/

2013. febr. 3. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszoló írta: ha jól vonták le az adóelőleget, akkor nem kell fizetned. Ha nem jól vonták, kevesebbet mint kellett volna, akkor kell még fizetned. De az is lehet, hogy többet vontak le és akkor visszakapsz.
2013. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Év közben minden kifizető (ide tartozik a munkáltató is), köteles adóelőleget levonni az általad kifizetett bruttó jövedelem után. Ez nem egyenlő a végleges adó összegével, hiszen azon kívül egy adózónak lehet száz oldalról másfajta jövedelme, és többféle adóalap vagy adókedvezménye is.

Az év végi adóbevallás hivatott a végleges adót megállapítani. Ezért kell minden esetben elkészíteni, ha volt adóköteles jövedelmed az adóévben, akár 1 Ft- is:)

A végleges adó és az év közben levont adóelőleg különbözete lesz a befizetnivaló vagy visszaigényelhető adó összege.

Ha év közben tök pontosan vonták le az adóelőleget, akkor az év végi bevallás úgymond "nullásra" jön ki. És nem lesz fizetnivaló. Attól még a bevallást el kell készíteni.

2013. febr. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi a választ erre voltam kíváncsi!


Nem volt más jövedelmem és semmilyen visszaigénylést kedvezményt stb nem veszek igénybe mivel nem vehetem.


Így remélhetőleg (ha pontosan vonták le évközben) nem kellesz plusz adót fizetnem. Mivel ezelőtt nem adóztam nem voltam tisztában ezekkel.

2013. febr. 6. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!