Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mely adóévre lehet elszámolni...

Mely adóévre lehet elszámolni a 2012. évben átutalt, de 2013-ban számlázott összeget?

Figyelt kérdés
Ha még tavaly átutaltam egy összeget, arról viszont csak idén készült számla, amely szerinta fizetési határidő 2012, de a teljesítés és a kiállítás ideje 2013, akkor azt el tudom számolni a 2012. évre (a bankszámlakivonaton látszik csak, hogy 12-ben fizettem) vagy nem?

2013. jan. 29. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy melyik a felmerülési időszak.

Ha a költséged a 2012-es évet terheli, akkor 2012-ben kell elszámolnod. Amennyiben 2013-at terheli, 2013-ban.

Ha pedig a két évet terheli, mondjuk december - február, akkor arányosan a két év között.

2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A teljesítés idejére, tehát 2013. A számla alapján kell mennie, nem az átutalás alapján. Ha fordítva lenne, akkor lenne 2012.
2013. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagyis a ktsg felmerüléskor kell könyvelned, és IE-t kell képezned, ha másik időszakot terhet (részben), csak kicsit összecsapottan írtam le.
2013. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy kiről beszélünk.. Ha ev vagy, akkor az utalás időpontjában lesz költség 2012-ben, ha cég, akkor 2013-as évet érinti költségként.
2013. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyéni vállalkozó vagyok, a költség a 2012. évre vonatkozik, és nekem az lenne jó, ha 2012-ben számolhatnám el. Csak ez a teljesítés ideje zavart be. :-( Esetleg kérjek új számlát? Vagy azt már nem lehet? :-( Bocs, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek, de nem értek hozzá.
2013. jan. 29. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
azért van a könyvelőd, hogy ezt elmagyarázza neked, és minősítse a számládat. Nem kell másikat kérni.
2013. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel az egyéni vállalkozó pénzforgalmi szemléletben könyvel, ezért Nálad az átutalás (kifizetés) időpontja a meghatározó.

Más esetekben a számlán szereplő teljesítés ideje, amely aztán időbeli elhatárolást von maga után.

2013. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget. :-) Ráadásul még jó hírt is írtatok, ami külön öröm ma reggel. .-)
2013. jan. 30. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:

A számlakibocsátás nem volt szabályos.

2013.05.08.

A számla, nyugta kibocsátásának alapvető szabályai 2013

18. számú információs füzet

Letölthető PDF formátumban.

[link]


Számlát a teljesítés utáni 15 napon belül kell kiállítani.

A fizetés csak utána történhet.

Még az előlegszámlának is meg kell előznie a fizetést.


A számla kiállításának elmulasztásért 200 ezer ft szokott lenni a bírság.

2013. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!