Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki a 1253 NY...

Segítene valaki a 1253 NY jelű nyomtatvány kitöltésében?

Figyelt kérdés

Szeretném idén a NAV-val megcsináltatni az adóbevallásomat de nem találok sehol az interneten választ a kérdésemre miszerint én a munkahelyemen igényeltem a tavalyi évre a gyerekem után az adókedvezményt egyedül én a kapom a párom nem. És azt nem értem hogy itt van egy olyan hogy érvényesíteni kívánom-e az összevont adóalapot csökkentő családi kedvezményt? Nekem most erre igennel kell válaszolnom vagy nem kell bex-elnem? Hiszen a cégnél már igényeltem. Mert ha be x-elem akkor ki kell töltenem a 1253NY-03 lapot amit viszont nem küldtek.Remélem érti valaki hogy miről beszélek és várom sürgősen a válaszokat

Előre is köszönöm


2013. febr. 3. 17:28
 1/5 Mariák Kálmán válasza:

Én pont tegnap töltöttem ki ugyanezt elektronikusan. Be kell jelölni, ha nem teszed, akkor nem is valid a program szerint a form.

Ha mindenáron papírformában akarod beküldeni, akkor 1253NY-03 -as űrlapot töltsd le, majd nyomtasd ki.


Itt nem igénylésről van szó, hanem bevallásról. Tehát pont azét kell bejelölnöd, mert a cégnél igényelted.

2013. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!És még annyi hogy elektronikusan bárki kitöltheti? Sajnálom de nem értek az ilyen dolgokhoz
2013. febr. 5. 12:45
 3/5 Mariák Kálmán válasza:

Bárki, azonban szükséges egy ügyfélkapu hozzáférés, amit az okmányirodán kell igényelni. Vagy most már járási hivatalban vagy miben.

Megéri a fáradtság, mert ezen kívül egyéb más dolog is egyszerűbben oldható meg a segítségével. Ráadásul olcsóbb és gyorsabb is.

2013. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mariák Kálmán válasza:

Pontosítanék:

Az ügyfélkapu hozzáférés csak az internetes beküldéshez kell. A kitöltéshez nyugodtan lehet használni a NAV programját az ügyfélkapu hozzáférés nélkül is, csak a végeredményt ki kell nyomtatni és postai úton kell feladni. Azonban így is megéri használni, mert a kitöltött formot validálja a program.


Ügyfélkapu regisztráció:

[link]


A NAV kitöltő programja:

[link]

2013. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.Ki is töltöttem a programmal,kinyomtattam és holnap postára is adom
2013. febr. 7. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!