Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási forma a legelőn...

Milyen adózási forma a legelőnyösebb egyéni vállalkozáshoz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez bevétel függő, ha 6 milla alatt vagy, akkor Kata, havi 50 ezer, ha nincs másik melód mellé, plusz társasági adó. És adómentesen ki tudod venni a maradékot, legálisan. De semmilyen költséget nem számolhatsz el.
2013. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nappalis diák vagyok. Az számít ezügyben?
2013. febr. 3. 22:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem...
2013. febr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem jobb adómentességet kérni?
2013. febr. 3. 23:29
 5/10 A kérdező kommentje:
... áfamentességet.
2013. febr. 3. 23:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Franky, nappalis jogviszony az nem biztosított? Akkor már csak másodállás szerinti járulék van nem?


Attól függ mivel és hogyan foglalkozik, mert ha nincs sok beszerzése,vagy nem hazai a beszerzés (áfa miatt), akkor szvsz. lehet jobb az AM.

2013. febr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenre rávágni, hogy 6 millió alatt KATA. A kérdésben lévő információ mennyiségből nem lehet megállapítani semmit. Láttam én már jó pár olyan céget, akinek nem volt havi 50 ezer Ft adója, mégis nagyon jól megéltek belőle. A KATA mellett pedig nincs társasági adó csak iparűzési.

Kedves Kérdező! Beszélj egy könyvelővel és számoljátok ki, hogy a Te konkrét esetedben mi a legelőnyösebb.

2013. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaz ipa, bocs. Ha nem mond konkrétumot, a legegyszerűbbet kell mondani.

Azért nem ment el könyvelőhöz, és teszi fel a kérdését, mert nincs pénze elmenni egy könyvelőhöz.

2013. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. A Kérdező nem azt kérdezte, hogy melyik a legegyszerűbb, hanem hogy mi a legelőnyösebb. Csak az az egy válasz elfogadható számomra ebben az esetben, hogy ezt ennyi információ alapján nem lehet megmondani.

A Kérdező meg kénytelen lesz könyvelőhöz menni, mert a kérdésből egyértelmű, hogy nem ért hozzá (ezt nem sértésnek szántam, ezzel semmi baj nincs). A könyvelő jóval olcsóbb, mint a bírság, amit kaphat, ha csak egy kicsit is hibázik (a nagy hibákról meg ne is beszéljünk).

2013. febr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

K*rvára nem értek hozzá, azért kérdezek.


Könyvelő meg így is úgy is kell majd.

2013. febr. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!