Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik éri meg jobban? Kft,...

Melyik éri meg jobban? Kft, Bt, egyéni vállalkozó, esetleg van valami külön forma kisiparosoknak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vállalkozásba kezdeni amit egyedül egyelőre alkalmazott nélkül működtetnék. Kisipari munkáról lenne szó. Persze sok pénzem nincs rá inkább a gépekre, jó helyre költeném ha lehet de persze fontos, hogy a cég, vállalkozás formája hosszú távon megérje ill. ha nincs munkám 1-2 hónapig akkor mondjuk ne kelljen 50.000-60.000-et fizetnem havonta (a semmiért). Még ami fontos lehet, hogy 6 vagy 4 órában lennék bejelentve mivel gyesen vagyok.
2011. jan. 30. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyes mellett egyéni vállalkozóként főfoglalkozásúnak minősülsz, tehát járulékfizetésre vagy kötelezett. (Egyéni vállalkozás a gyermek 1 éves korától indítható.)

Hasonlóan a többi céges formánál is, ha betéti társaságban beltag vagy, szintén járulékfizetésre vagy kötelezett, ha nincs más munkaviszonyod.

Ha kft-ben vagy ügyvezető, akkor szintúgy kell, hogy legyen más foglalkozásod, ha nem akarsz járulékot fizetni.

Emellett utóbbi céges formák esetén további személyek bevonása is szükséges.


A legjobb megoldás a társadalmi szervezet lenne, de ugye azt vállalkozás célja nem lehet alapítani...

2011. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Ha tudnál még egy kicsit segíteni nagyon megköszönném!Tehát arra gondoltam, ha bevennénk tulajdonosnak a Kft-be a férjemet is akinek van más bejelentett munkaviszonya akkor mi a helyzet? Vagy az neki hátrányos lehet?

Egyébként nekem is van munkaviszonyom csak ugye a gyes miatt fizetés nélküli szabin vagyok de nem akarok onnan kilépni amíg le nem jár. Az még 1 év mert csak feb.19-től leszek gyesen addig gyeden vagyok de a vállalkozás csak kb. májustól indulna.

Nagyon köszi még egyszer!

2011. jan. 30. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! A tb szabályok változtak jelentem ugy két éve, és már csak akkor járulékol a bt beltag is -- annak ellenére hogy nincs másol bizt jogviszonya - ha tényleg müxik is a cég. Effektive árbevételt is realizál.

Csak az ügyvezetés egyik vállalkozási formában sem valósitja meg a teljes járulékfizetést. Azt hgoy ügyvezetés mellett lehet -e munkaviszonyos a társasági szerződés vagy pedig taggyülési határozat támaszthatja alá. Egyszemélyes kft-nél a társasági szerződés tartalmi eleme kell legyen, ilyenkor nem jó a formás alapítás. Tehát az én javaslatom a kft, ami nem egyszemélyes, és lehetőleg nem te vagy a zügyvezető + egy alapos könyvelő, aki tudja melyik jogviszonyról milyen papir készüljön. További kérdés esetén haszáld a mailomat.

2011. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!