Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha elfelejtettem az ösztöndíja...

Ha elfelejtettem az ösztöndíjaimat is feltüntetni az adóbevalláson akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Tavaly május végétől dolgozok hivatalosan. Júniusban államvizsgáztam és addig kaptam az iskolától is tanulmányi ösztöndíjat és az államtól is köztársasági ösztöndíjat. Most tudtam meg, hogy ezt az adóbevallásban fel kellett volna tüntetni. A munkáltatóm csinálja nekem. Mi történhet, ha így marad?

2013. febr. 4. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy az ösztöndíjat fel kell tüntetni az adóbevallásban.

Az ösztöndíj adómentes juttatás, tehát nem része az adóbevallásnak.

2013. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell feltüntetni. Mostanra adóalapot módosító tételnek sem.


Én pl, mivel nem volt bevallott jövedelmem az ösztöndíjamon kívül, így borítékot sem kaptam a NAV-tól.

2013. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én kaptam pedig nem volt jövedelmem :S
2013. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ismerősöm mondta, hogy utána nézett és hogy neki anno be kellett írni. Én is úgy tudtam, hogy nem kell, mert ugye adómentes, meg az iskolától illetve az államtól kaptam.
2013. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik évben kellett beírnia? Az sem mindegy.

Régen volt olyan, amire nem kellett megfizetni az adót, de az adóalaphoz kellett számolni. Ez abban az időben volt, amikor még progresszív (sávos) volt az adótábla.

Ennek most értelme nem lenne, hiszen egy kulcs van csak. És mivel az adótörvényben mint adómentes bevétel szerepel, ezért nem is kell bevallani.

2013. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!