Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adótartozás miatti inkasszó...

Adótartozás miatti inkasszó alatt álló vállalkozó, egy általa ismeretlen cégtől téves, de jelentős átutalást kap. Mi a teendő ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Adótartozás miatti inkasszó alatt álló vállalkozó, egy általa ismeretlen cégtől téves, de jelentős átutalást kap. Természetesen a NAV számlájára kerül az összeg, csökkentve a vállalkozó tartozását. Az egész történetről a következő hónap elején, a banktól küldött elszámolásból vesz tudomást. Mi a teendő ebben a szituációban?
2013. febr. 5. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon tud tenni, mint azt, hogy abban a pillanatban, ahogy érkezik pénz a számlájára visszautalja a tévesen kapott összeget.

A NAV nem fog ezért visszaadni semmit...

2013. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Felvenni a kapcsolatot a céggel, kérelmet írjatok közösen, és a nav visszautalja a másik cégnek, vagy átvezeti annak folyószámlájára.
2013. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló szerintem rosszul tudja.

Ilyet az adóhivatal nem fog csinálni. Még akkor sem utal vissza, ha az inkasszó előtt már elutaltad az adókat. Tehát duplán ment le a bankszámládról. Az adóhivatal soha nem ad vissza olyan pénzt, ami jár neki, ha duplán lett befizetve, akkor fenntartja a következő havi kötelezettségeidre, és ott írja jóvá, vagy kérésedre vezeti át egy másik adónemre a befizetést.


A kérelmet attól még megpróbálhatod, de tuti, hogy nem jársz szerencsével...

2013. febr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én voltam az a bizonyos utolsóé... És én már csináltam ilyet, és képzeld, megoldottuk... De én biztos rosszul tudom....
2013. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek az utolsótól. Azért írtam azt, hogy "szerintem" rosszul tudod.

Ugyanis mi is jártunk így, és mi sehogyan sem tudtuk megoldani...

Ezek szerint nem egy a "megyénk" és minden adóhivatal "másképp" működik... :)

2013. febr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egy ügyvéd és ptk... ugyanis itt az apeh is ún. jogosulatlan gazdagodás passzusában van... mert nem az inkasszóval érintett cég pénzét vette el ....Tehát vissza kék neki adja.... Ezt kell leírni... és mi átvezettük közös akaratnyilatkozattal a másik cég adófolyószámlájára, és onnét már ők rendelkeztek vele.
2013. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a segítő szándékodat, majd akkor legközelebb ügyvéd bevonásával intézkedünk. Reméljük, hogy nem lesz "legközelebb".
2013. febr. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A másodiknak még annyit, hogy az adófolyószámlán lévő többlet kiutalását is kérheti az adózó, ha nincs más adónemen tartozása. Szóval az adóhatóság ad vissza pénzt...
2013. jún. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!