Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás (heti 40 óra) mellett...

Tomesza kérdése:

Főállás (heti 40 óra) mellett egyéni vállalkozó vagyok. Mik a befizetési, bevallási határidők, milyen százalékos befizetési kötelezettségek terhelnek, és egyszeres vagy kettős könyvelést kell vezetnem?

Figyelt kérdés
Főállás mellett evás voltam. Megszűnt az eva, és nem éri meg kiva-t vagy kata-t választanom, mert minimális összeg jön be a vállalkozásból. Éppen ezért könyvelőt sem érdemes megbíznom, arra a havi 1 db számlára.

2013. jan. 31. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azért megbíznék egyet. Nemcsak a havi 1 számla, hanem a bankkivonat, a bérszámfejtés, a bevallások...De ha könyvelő vagy, akkor csak el kell menned egy praktizáló kollégádhoz, aki biztosan segít. Itt sok a nem hozzáértő és a nem napra kész információ, ezért jobb ha könyvelőt kérdezel. Az árban pedig meg lehet egyezni, bár van kötelező fizetni való is, mint pl. a regisztrációs díj.
2013. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj Kedves Kérdező!

Napi 8 órában vagy a munkahelyeden, plusz munkábajárásra fordított idő.

Mellette könyvelnéd a vállalkozásodat és készítenéd a kötelező bevallásokat.

Mellette napi szinten órákat kell tölteni a NAV honlapján, ill. a net egyéb oldalain, mert valami jogszabály, vagy bevallási nyomtatvány vagy hasonló, a napi könyvelési, adminisztrációs, bevallási feladatokhoz kapcsolódóan állandóan változik.


A nap neked is 24 órából áll, mikor fogod csinálni a vállalkozásban a bevétel-szerző tevékenységet?

2013. jan. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ingyen munka nincs, mikor szokjátok már meg végre? Ezek a bevallások könyvelőre tartoznak, csináltasd meg egyel. De minimum egyszer elmégy hozzá, egyszer csak egyetlen egyszer fizetsz neki, és elmondja mit adj be, aztán csinálhatod egyedül... Vagy marad a NAV ügyfélszolgálata, ott tuti segítenek, csak általában nem jól, és ezen felül vannak még másfele is kötelezettségeid pl. hipa. Gondolom ez is megy önállóan. Rajta hát! Az első bírság után biztosan több marad a zsebedben mintha kicsit áldoznál rá legalább egyszer.

2013. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak hogy tudd, kedves kérdező!

Hibásan beadott bevallás első bírsága egyéni vállalkozónál 200.000.- Ft azaz Kettőszázezer forint. Ha pedig beadsz pl. 6-8 db-ot, és mindegyik hibás lesz, a 200-zal számolva is rámegy a gatyád, ha pedig még tarifát is emel a NAV, ahhoz mit szólsz?

Nem kitaláltam, ha elolvasnád a törvényt, te is tudnád: ART = Adózás Rendjéről szóló Törvény!

2013. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!