Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény igénylől...

Családi adókedvezmény igénylőlap kitöltés? 3 gyerek, ebből egy közös. Kinek a munkáltatója tölti ki az alsó részt?

Figyelt kérdés
Gondoltuk, megosztva kérjük az cs. adókedvezményt. Én az volt házasságomból származó 2 gyermekre, élettársam pedig a közösre. Így is tüntettük fel a papíron. Az ő igénylőlapját az én munkahelyem ki is töltötte, ő le is adta. De az ő munkahelye az én igénylésemet nem akarja kitölteni. Először azt mondták, hogy a volt férjem munkahelyének kell, most meg azt, hogy semmit ne írjak oda. A párom csak a saját gyereke után érvényesíteni a kedvezményt, az aláírás csak annak igazolására kellene, hogy együtt élünk. Most akkor, hogy van ez?
2013. febr. 5. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megosztjátok egymás között év közben a családi kedvezményt, akkor mind a kettőtöknek kell a saját munkáltatója részére adnia a saját nyilatkozatából, ami alapján a kedvezményt a munkáltató meg tudja adni. De előtte a másik munkáltatójának is igazolnia kell a nyilatkozaton, hogy tud a benne foglaltakról.


Nektek van igazatok, a munkáltató téved.


Te kitöltöd a két gyermekedre az igénylést, azon leigazolja a párod munkáltatója, hogy tudomása van róla, és utána leadod a saját munkáltatódnak.

A páros id kitölti a saját adataival a közös gyermekre az igénylést (nyilatkozatot), azt a Te munkáltatóddal alá kell íratnod, hogy tud a párod nyilatkozatáról, és a párod utána leadja a saját munkahelyén.

Ezt csak így lehet, ha megosztjátok a családi kedvezményt egymás között.

Próbálja meg elmagyarázni a párod a munkáltatójának ezt, ha már nem tudják szegények...


Én jártam hasonlóan. Ebben az esetben, mint munkáltató elküldtem telefaxon a másik munkáltatónak a dolgozóm által megtett nyilatkozatot és én kértem, hogy sürgősen igazolja vissza azt, hogy tudomása van arról, mi áll benne. Mivel én kértem, és nem a dolgozó, ezért elkezdett gondolkodni, majd visszaigazolta azt. Maximum még ez a járható út, ha már a munkáltató sem tudja, hogy mi a dolga.

2013. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nagyon nehéz helyzet, most beszéltem a párom munkahelyén a bérszámfejtő csajszival, nagyon nem akarta megérteni amit mondok, egyfolytában azt magyarázta, hogy a párom csak a közös gyerekre veheti igénybe, az enyémekre nem. Hiába mondtam, hogy ez világos és úgy is igényeltük, ha elolvassa, végül azzal búcsúzott, hogy ha a felettese nem írja alá, nem tehet semmit. Az én munkahelyem sem könnyű eset, a terhességem alatt 2-szer könyvelték el a táppénzem, úgyhogy 3 hét csúszással kaptam csak meg. Még jó, hogy a család tud segíteni, különben enni sem tudtunk volna a drága adminisztrátorok miatt...
2013. febr. 5. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnállak nagyon az ostoba irodisták miatt. Annyit viszont hozzáfűznék, hogy a felettese nem döntheti el, hogy aláírja-e vagy sem. Még csak felül sem bírálhatja, hogy Te miket nyilatkozol le neki. Ő azt köteles figyelembe venni, amit Te lenyilatkozol. Maximum, ha érez benne hibát, akkor - normális esetben - rákérdez, hogy biztosan jól értelmeztétek a kitöltési útmutatót.


Tehát neki döntése ebben nincs, hogy átveszi, vagy sem.

Ez elképesztő...


Nem tudom, milyen az a munkahely, de nem lehetne véletlenül megpendíteni nekik, hogy az adóhatóság tudomására juttatjátok, hogy nem fogadják be az adóelőleghez a családi kedvezmény nyilatkozatot?


Ez csak egy tipp... (nem tudom, hogyan segíthetnék!)

2013. febr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!