Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szóval ha kitöltöm és elküldöm...

Szóval ha kitöltöm és elküldöm február 15-ig a 1253NY nyomtatványt, akkor a NAV megcsinálja nekem?

Figyelt kérdés
Mint sokan mások, én is első ízben csinálom ezt.
2013. febr. 7. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha minden feltételnek megfelelsz ahhoz, hogy ezt a nyilatkozatot megtedd, akkor igen, az adóhatóság megcsinálja helyetted.
2013. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha egyfajta kereseted volt akkor igen. Tehát ha ugyanazon a munkahelyen voltál végig, és nem voltál mellette mondjuk külföldön, munkanélkülin.
2013. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak egy munkahelyem volt végig, nem volt más jövedelmem.

Köszönöm nektek!

2013. febr. 7. 12:35
 4/9 A kérdező kommentje:
De munkanélkülin viszont voltam. Akkor?
2013. febr. 7. 12:36
 5/9 A kérdező kommentje:

Januárban és decemberben. Csak decemberben kaptam aktív korúak támogatását, mivel pályakezdőként helyezkedtem el februárban.

Akkor melyik nyomtatványt töltsem? A 1253-ast? És mi van akkor, ha ez a vacak gép nem telepíti fel a kellő programot???

2013. febr. 7. 12:45
 6/9 A kérdező kommentje:

Van az oldalon ilyen kérdés, hogy szoc. segély után kell e adózni. A válasz ott nem.

A papírhoz mellékelt kitöltési útmutatóban sem találom.

Akkor most ez hogy van??????? Elég az 1253NY kitöltése???

2013. febr. 7. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:

"De munkanélkülin viszont voltam. Akkor?"


Amennyire tudom, az sem akadály. A NAV összegzi a különböző helyekről kapott jövedelmeid a saját nyilvántartása alapján, és az alapján készíti el a bevallásodat. Ilyenkor persze jobban ellenőrizd, amit küldenek, hiszen akkor is te felesz a feltüntetett adatok helyességéért.

2013. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És ezt hl tüntetem fel a lapon?

Vagy nem kell, mivel: Adómentes a szociális törvény (1993. III.) alapján folyósított átmeneti segély, temetési segély, lakásfenntartási támogatás, adósságkezelési szolgáltatás, időskorúak járadéka, az aktív korúak ellátására való jogosultság keretében megállapított pénzbeli ellátás, valamint ápolási díj.

2013. febr. 10. 16:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Ami adómentes, azt nem kell feltüntetni.
2013. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!