Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szünetelő egyéni vállalkozó...

Szünetelő egyéni vállalkozó vagyok, szeretném február 1-től újraindítani és bejelentkezni a katára. Hogyan időzítsem az űrlapokat?

Figyelt kérdés

A szünetelés megszüntetését csak január 31-én tudom beadni, de a visszaigazolásig nem érvényes, ami vagy megjön aznap, vagy nem. Beadhatom a visszaigazolás megérkeztétől függetlenül ugyanazon a napon a katára bejelentkezést is, vagy visszadobják, mert még szünetel a vállalkozás?


Mindenképpen szeretném elkerülni, hogy legyen "hagyományosan" adózó tört hónapom, mert annak a bevallásához nem értek, könyvelő kellene. Ezért lenne fontos jól időzítenem.



2013. jan. 12. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

"A szünetelés megszüntetését csak január 31-én tudom beadni"


Ellenben megszüntetni bármikor meg lehet az egyéni vállalkozást, és újra is lehet alakítani. Erre az esetre nem érvényes a várakozási idő.


Persze ezzel bukod az addigi vállalkozásod adatait (pl. lezárt üzleti év), és majd el kell számolnod a NAV-al a megszüntetésről természetesen.


DE ezt bármikor lehet.

2013. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!