Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és melyik sorba kell...

Hogyan és melyik sorba kell írnom?

Figyelt kérdés

A párom és én is szeretnénk érvényesíteni a családi adókedvezményt, de sajnos elakadtam. Nekem van egy fiam az előző házasságomból és van egy közös lányunk. Ebben az esetben hogyan történik a megosztás? Én a fiam után a párom a lányom után veheti igénybe a családi adókedvezményt? Vagy én mindkettőjük után kérhetem, míg a párom "csak" a lányom után? 2012-ben a párom keresett többet és év közben nem kértük a kedvezményt.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. febr. 8. 07:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Év végi adóbevallásról van szó.


Év végén a párod is igénybe tudja venni a bevallásban a "hozott" gyermekre tekintettel a családi kedvezményt. Kizárólag év közben nincs erre lehetősége az adóelőlegek levonásánál, ha nem a vér szerinti gyermekéről van szó, vagy nem vagytok házasok.

2 gyermek után - ha 2012. év minden hónapjában jogosult valamelyikötők valamelyik gyermek után családi pótlékra - 12 hó x 62.500,- x 2 fő = 1.500.000,- Ft adóalapot csökkentő családi kedvezményre jogosult a CSALÁD!


Ezt az összeget az év végi adóbevallásban olyan arányban osztjátok meg, amilyen arányban az Nektek a legkedvezőbb. Nincs olyan, hogy az én gyermekem, a Tied, vagy közös.

De ezt csak év végén az adóbevallásban lehet!


Egyetlen kizáró ok van: Ha a gyermek után egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékra volt valaki jogosult. Akkor az arra a hónapra járó családi kedvezmény összegét nem lehet egymás között megosztani, hiszen "egyedülállóság" esetén nincs "másik jogosult".


Számszaki összefüggés a bevallásban:

Kettőtök adóbevallásának 21. sorának "d" oszlopában összeadva nem lehet több, mint 1.500.000,- Ft. Kevesebb lehet (ugye ez adóalap függő dolog is), de több nem!

2013. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segített. Hálás vagyok. :)
2013. febr. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!