Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly nem volt semmilyen...

Ha tavaly nem volt semmilyen jövedelmem, akkor melyik nyomtatványt kell kitölteni az adóbevalláshoz?

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem volt jövedelmed, akkor minek kéne adóbevallást csinálni?
2013. febr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is kell.

Nekem egyéni vállalkozásom (is) van és nekem is kell havonta bevallást csinálni ha nem volt semmi bevételem vagy kiadásom.

2013. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy kell. Csak a kérdés, hogy melyiket. Az jó ha a 1253-ast kitöltöm 0 Ft-ra?
2013. febr. 10. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem kell.


A vállalkozó ne dumáljon bele, neki persze, hogy kell adózni akkor is, ha nincs bevétele. Ezért nem lesz mindenki vállalkozó.

De egyszerű magánszemélynek csak akkor kell, ha jövedelme volt.

2013. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudnál erről valami hivatalos linket küldeni, hogy nem kell?

A NAV küldte a "csomagot". Abba nem írják, hogy mi a teendő, ha nullás voltam...

Én értem, hogy a 0Ft után nincs mit bevallani, csak nem szeretném ha emiatt megbüntetnének.

2013. febr. 10. 22:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak akkor küldtek csomagot, mikor ők maguk látták a rendszerükben, hogy volt jövedelmem (vagyis a munkáltató bejelentett, innen tudták). Volt évekig, hogy egyetemre jártam, és semmi adóköteles jövedelmem nem volt, nem is küldtem be nekik semmit, ők se hiányolták. Innen gondolom.

Bezzeg mikor egyetem után elkezdtem dolgozni, és jó szokásomhoz híven nem küldtem be semmit, jött is a felszólítás, hogy pótoljam, vagy megbüntetnek.

2013. febr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is csodálkoztam, hogy miért küldték.. Már csak azért is mert mióta adózom, eddig mindig ügyfélkapunk küldtem be.


Az egészségügyi szolg. járulékot fizettem minden hónapban esetleg emiatt küldték?

2013. febr. 11. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!