Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha magánszemélyként tavaly...

Ha magánszemélyként tavaly adótöbbletet állapítottak meg nálam, melyet nem igényeltem vissza, milyen formában tudom azt idén az adóhiányomra átvezettetni?

Figyelt kérdés
Tavalyi évben 10 526 HUF adótöbbletet állapítottak meg nálam, melyet nem igényeltem vissza. Viszont a munkáltató rendszerében történt hiba miatt 2012-ben 3 378 HUF összeggel kevesebb adót fizettek be utánam, melyet most az adóbevallással egyidejűleg kell megfizetnem. Mivel úgyis ott van náluk a pénznem, gondoltam átvezettetném a tartozásra, de nem tudom ezt milyen formában tudom megtenni. Vagy amennyiben május 20-ig nem fizetem meg a 3 378 HUF-ot, akkor automatikusan elszámolják a többletből?

2013. febr. 10. 13:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ugyanarról az adónemről van szó, akkor semmi gond, levonják belőle.

Átvezetni akkor kellene, ha különböző adónemekről lenne szó.

2013. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!