Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Baj, ha kések a befizetéssel? TB.

Baj, ha kések a befizetéssel? TB.

Figyelt kérdés

Magam után fizetem a tb-t, és minden hó 12-e a befizetési határidő. Ma már ugye 11-e van, ha nem fizetem be ma délután a csekket, csak holnap reggel, vagy délelőtt, akkor megbüntet a Nav, vagy vet ki valamilyen bírságot?


Köszönöm a segítséget.


2013. febr. 11. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Nem büntet meg. De amint tudod, fizesd be, mert ha esetleg dokihoz mész, akkor ott szólni fognak, hogy nem vagy biztosított. Pár napon nem szoktak szőrözni. Én szerdán jelentkeztem be a Nav-nál, és ma fizettem be én is a múlt havi díjamat.
2013. febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma szerintem nem fogok odaérni a postára zárásig, de holnap reggel/délelőtt mindenképpen befizetném. Rendszeresen járok dokihoz, de gondolom ha ma befizetem akkor sem ér be a rendszerbe holnapra, tehát ha csak holnap fizetem be, a dokinál ez nem fog gondot jelenteni. Ugye?
2013. febr. 11. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Semmi nem lesz 1-2 nap csúszás miatt. Ha többet késel vele, akkor késedelmi kamatot számolnak.
2013. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nem látja, hogy befizetted-e a TBd, vagy sem.

Ha be vagy jelentkezve TB fizetésre, akkor jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra akkor is, ha késedelmesen fizetsz, vagy esetleg többhavi tartozásod van.

A késedelmes napokra a NAV késedelmi pótlékot számít fel, amivel a következő év szeptembere körül megterheli az adófolyószámládat.Kis összegű késedelemnél még csak értesítést sem küldenek róla és nem is követelik.

2013. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%

"Az orvos nem látja, hogy befizetted-e a TBd, vagy sem."


Azt valóban nem látja, de azt látja a gépén, hogy a taj-szám inaktív (amiből következik, h nem biztosított, vagy nem fizette be senki)

2013. febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!