Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallás: Életbiztosítás...

SZJA bevallás: Életbiztosítás adókedvezményének visszafizetése?

Figyelt kérdés

2012. januárjában a végtörlesztés miatt gyakoroltam a rendelkezési jogomat, visszavásároltam a biztosításomat.

2007-ben adókedvezményt vettem igénybe, azonban nem emlékszem, hogy mennyit, továbbá az adóbevallást sem találom meg.

Kérlek segítsetek, hogy ilyen esetben mi a teendő és hogyan kell visszafizetnem az adókedvezményt.

Köszönöm



2013. febr. 13. 09:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vonatkozik a visszafizetési kötelezettség azokra az érvényesített adókedvezményekre, amelyeknek az alapjául szolgáló díjfizetés évének utolsó napjától számított 3 év a rendelkezési jog gyakorlásáig már eltelt. Ez a szabály a gyakorlatban azt jelenti, hogy amennyiben a rendelkezési jogával 2012-ben élt, akkor csak a 2009-re érvényesített adókedvezményt kell visszafizetnie, a korábbi években igénybe vett adókedvezményt már nem.

Ha Ön a 2012. évben olyan biztosítási szerződése felett rendelkezett, amelyre tekintettel a 2009. évben adókedvezményt érvényesített, akkor a következők szerint állapítsa meg a visszafizetési kötelezettségét. Számítsa ki a 2009. évben érvényesített adókedvezmény alapjaként figyelembe vett biztosítási díj 36 százalékát. A számítás eredményeként kapott összeget kell beírnia.

Az 52. sor „a” oszlopban jelölje az 1 számjelet, és a „c” oszlopba a kiszámított összeget írja be.


A fentiek alapján tehát a 2007. évben igénybe vett adókedvezmény már "felejtős", nem kell vele foglalkozni.

2013. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!