Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevalláshoz csak az egyszer...

Adóbevalláshoz csak az egyszerűsített papírt kaptam, amit ugye február 15-ig le kell adni. Kérdésem a következő: Van-e lehetőségem arra, hogy nem ezt az egyszerűsített bevallást csinálom meg, hanem saját magam/könyvelő végzi el ezt?

Figyelt kérdés
Azt küldöm be amelyiket akarom, ugye? Az hogy csak az egyszerűsítettet küldték, nem jelenti azt, hogy kötelező azt beküldenem? Köszönöm szépen a válaszokat!

#APEH #adóbevallás #NAV #egyszerűsített bevallás
2013. febr. 7. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, a lényeg, hogy a neked megfelelő papírt töltsd ki és küld be. Én sose töltöm ki azt a papírt, leírják melyik nyomtatvány kell és neten kitöltöm.
2013. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És neten ezt hol találom? Most csinálom az elsőt, szóval fogalmam sincs róla. Összesen 3 hónapot dolgoztam 2012-ben.
2013. febr. 7. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem kötelező az egyszerűsítet papírt kitölteni, ha önadózó akarsz lenni, és Te magad vagy valakinek a segítsége által elkészíteni a bevallásodat. Annak leadási határideje 2013. május 21.


Van az adóhatóságnak egy nyomtatványkitöltő programja, amelyet ha rátelepítesz a gépedre, és rátöltöd a Neked szükséges nyomtatványt, akkor azon a gép segítségével ki tudod tölteni a bevallást.

Ez egy keretprogram, majd az a letöltése által a gépedre feltelepítődik, és utána tudod csak a különböző adóbevallási nyomtatványokat "beletölteni", szintén az adóhatóság honlapjáról.


ÁNYK, ABEVJAVA, itt találod:

[link]

A kitölteni nyomtatvány száma pedig: 1253

2013. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!