Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nincs az adócsomagomban...

Miért nincs az adócsomagomban nyomtatvány?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mit tegyek, ha az adócsomagomban csak egy tájékoztató lap van meg egy NAV-nak címzett boríték? 2012-ben két helyen dolgoztam (nem diákmunka), jelenleg pedig egyetemi hallható vagyok. Így most nem tudom, hogy valljam be az adóm, hogyha nincs nyomtatványom, amin be lehetne vallani. Vajon miért nem küldtek nyomtatványokat? Tévedésből lehetett, vagy valami különleges oka van, és ezért nekem kell bemennem? Elolvastam a tájékoztatót, de úgy ír a nyomtatványokról, mintha lenne a csomagomban...pedig nincs. Azt is írja, hogy ingyen beszerezhető a NAV-nál, de nem hinném, hogy alapértelmezett módon nekem kéne rohangálnom értük, hiszen erre való az adócsomag. Vagy valami újítás történt? Ilyenkor mit kell tenni?

Köszönöm!



2013. febr. 13. 23:05
 1/3 A kérdező kommentje:
*hallgató
2013. febr. 13. 23:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Letöltöd az ÁNYK programot, majd letöltöd a 1253-as nyomtatványt, kitöltöd, és onnan kinyomtatod. Miért készítsenek el x millió darab papírt feleslegesen, hogyha az emberek többsége már online készíti el a bevallást. Ez az alapértelmezett. Ha te mégis kézzel, papíron akarod kitölteni, akkor szerezz egy üres nyomtatványt (amely szintén kinyomtatható az ÁNYK programból).

[link]


[link]

2013. febr. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :) Csak azért csodálkoztam, mert tavaly még volt papír.
2013. febr. 14. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!