Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én is elkészíthetem az adóbeva...

Én is elkészíthetem az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
2012. október 1. és 2012 december 10. között volt munka viszonyom. Ez volt az első munkahelyem. Fogalmam sincs hogy lehet-e, hogy én töltsem ki és ha lehet akkor, hogyan. Nyomtatványboltban lehet venni olyan papírt vagy elég ha itthon meg csinálom. E bevallást nem tudom meg csinálni mert most rossz a gépem és telefonról nettezek. Bocsi ha nehezen felfogható, de nem tudom, hogyan kell ezt csinálni. A válaszokat köszi.
2013. febr. 15. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége hogy mennyit dolgoztál az adott évben. Lehet igen, hogy te magad töltsd ki. Javaslom az apeh oldalán lévő nyomtatvány kitöltő programot, de előtte mindenképp a kitöltési útmutatót.

Egyébként van értelme saját magad kínlódni vele? Javítani elég macerás. Biztosan van a környezetedben valaki aki szívesen segít elkészíteni.

2013. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, hogy elkészítheted a bevallásodat, hanem nem is készítheti el "más". Mármint a volt munkáltatód. Ahhoz 2012. december 31-én munkaviszonyban kellett volna állnod nála.

Tehát önadózó leszel. Nyomtatványboltban nem lehet kapni hozzá nyomtatványt, hanem az adóhatóságtól kell beszerezni, vagy egy olyan emberkétől, akinek küldtek ugyan postán ilyet, de nincs rá szüksége.

1253-as a száma (személyi jövedelemadó bevallási csomag).

2013. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olyat én is kaptam,de azt csak 15-ig lehetett feladni, aztán egy haverom mondta, hogy nála meg tom csinálni a gépén aztán jól, benne, hagyott a sz*rban, mert csütörtökön azt mondta, hogy menjek át és nem volt otthon senki, péntek délelőtt a rendőrségen voltam kihallgatáson a volt munkáltatóm miatt. Mire odaértem a postára bezárt:S Délután nálunk már nem lehet levelet feladni csak délelőtt.
2013. febr. 18. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem boldogulsz vele, akkor megcsinálom Neked, ha el tudod az adóigazolásra írt adatokat valahogyan juttatni. A személyes adatokat meg majd beírod. Írj privit, ha gondolod.
2013. febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!