Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben nekem kell...

Ebben az esetben nekem kell adózni?

Figyelt kérdés

Ha van egy vállalkozó, aki 100.000 Ft+ÁFA áron ad egy terméket számlával. Ez után ő befizet mindent úgy, ahogyan azt kell. A gyártás egy részében közreműködöm, darabonként 20.000 Ft-ért. Nincs semmiféle vállalkozásom, csak segítek neki.

Tegyük fel, elad 50 db-ot egy év alatt. Nekem lesz 1.000.000 Ft bevételem. Ezután még kell adót fizetnem?


2013. febr. 16. 10:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha törvényesen akarsz eljárni, akkor kell.


Ha úgy akarsz eljárni, ahogy a magyar Zemberek jellemző többsége, akkor nem teszed.


Leírásodból az látszik, hogy nem alkalmanként működsz közre beszállítóként, hanem ez folyamatos üzletszerű kapcsolat köztetek.


Ha ez alkalmanként megbízás lenne, akkor sima, avagy mezei magánszemélyként megbízási jogviszony keretében is tehetnéd ezt, és a személyi jövedelemadó bevallásodban kellene szerepeltetni ezeket a bevételeket. ( NAV-nál adószámot kell hozzá kérni, de nem kell vállalkozó igazolványt kiváltani, és a vele járó minimum közterheket megfizetni akkor is, ha egyébként nincs bevételed az adott hónapban )


Ha viszont ez folyamatos beszállítás, akkor minimum egyéni vállalkozóként kell bejelentkezned a lakhely szerinti ocsmányirodán.

2013. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!