Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell ezután adózni,...

Hogyan kell ezután adózni, illetve adott esetben a vámot megfizetni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Külföldről szeretnék vásárolni interneten keresztül, majd a vásárolt terméket továbbértékesíteni online aukciókon.


Magánszemélyként lehet ilyet egyáltalán törvényesen csinálni? Például nem okozhat gondot, hogy nem fogok tudni számlát adni a termékről? Vagy ehhez már vállalkozónak kell lenni vagy céget kell alapítani?


Ha lehet magánszemélyként, akkor a jövedelemadó bevallásban majd jeleznem kell, hogy ennyit és ennyit kerestem ezzel (gondolom az eladási árból levonhatom a vételárat + szállítási költséget + áfát + vámot)?


Eleinte csak kis összegekről lenne szó, nem hiszem, hogy a 200e Ft-os limitet (ha jól tudom ennyi az ingóság eladásából származó jövedelemmentesség határa) el fogja érni a bevétel.


Ha nem EU-beli országból vásárolok, úgy tudom, hogy vámot is kell fizetni. Ezt kinek és mikor fizetem be? Kell-e előre szólnom bármelyi hatóságnak, hogy vámköteles terméket hoz a futárcég/posta?


2010. jún. 13. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

üzletszerű tevékenység esetén min. egyéni vállalkozóit kell kiváltsál és 1 ft bevétel után is adóznod kell


magánszemélyként szja törvény szerint kéne adózz, ami 800 ezer bevétek 200 ezer haszon 50 ezer adóig elengedi az 50 ezret, de ez a kacatjaidra vonatkozik, nem eladásra vásárolt termékekre


ha magánszemélyként üzletszerűen eladsz, akkor az apeh az elmaradt adó mellett egy pár százezres bírságot is a nyakadba akaszt

2010. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A vámot az átvétel előtt fizeted meg, nem kell értesítened senkit, a vámhivatal hivatalból el fog járni. Addig nincs termék, míg nem fizettél vámot.
2010. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A vállalkozói engedéllyel kapcsolatban lenne pár kérdésem még, de azt kiírom önálló kérdésként.
2010. jún. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!