Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adót bevallani ha...

Hogyan kell adót bevallani ha tőzsdén kereskedek?

Figyelt kérdés

Lényegében eddig még nem volt semmi profitom a tőzsdén, viszont a múlt évben nyitottam egy TBSZ számlát, ezt valahova be kell vallani az adóhivatalnál?


Ha eladok egy részvényt és pénzt kerestem vele a nem-TBSZes számlán, akkor arra 16%-ot kéne fizetni. Eddig azt gondoltam, hogy ez valahogy magától fog levonódni az összegből, de most tudtam meg hogy ezt magamtól kell bevallanom és befizetnem. Tudja valaki hogyan megy ez?



2013. febr. 16. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
A brókercég kiküldi év elején az előző évi kereskedésről a papírokat. Ha nyereséges voltál a könyvelő tudni fogja hova írja be. Ugyanúgy mint amikor a céges papírokat adja az alkalmazó cég.
2013. febr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor nem kell beküldeni semmi papirokat hogy nekem van értékpapírszámlám itt meg itt és az elmúlt évben ennyi meg ennyi volt a realizált nyereségem...?
2013. febr. 17. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy sima értékpapírszámláról nem kell értesítened senkit. Ha nyereséged van az adott évben, akkor a brókercég által adott összesítővel irány a könyvelő, aki majd lekönyveli neked. Ha TBSZ-ed van, és nyereséged, az már bonyolultabb, mert elvileg akkor sem adózol, de ennek a technikai hátterét nem tudom, nekem nincs. De annyit tudok róla ha 5 évig nem veszed ki a lóvét, akkor adómentes.


A lényeg, ha megvan az adóbevallás, akkor majd kapsz egy értesítést mennyi adót kell fizetned.

2013. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!