Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell idén bevallani az adót?

Hogy kell idén bevallani az adót?

Figyelt kérdés
Életemben először kaptam adóbevallási papírt, hogy kell ezt az egészet megcsinálni? Okos embernek tartom magam de nekem ez kínai ahogy leírják, ráadásul rengeteg oldalon keresztül... Egyszerűen nem igazodok el benne elrontani meg nem akarom... Még a leadási határidővel sem vagyok tisztában, hogy most ez május vagy tegnap lett volna?? Mert ez a két dátum szerepelt magánszemélyeknek. Egyáltalán be kell e vallanom 65.520 Ft os jövedelemmel? (Egy nyári diákmunkámért) Mert hallottam olyat hogy egy bizonyos összeg alatt be se kell vallani! Ha valaki segítene azt megköszönném, mert nagyon nem értek hozzá...

2013. febr. 16. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen be kell vallani.


A "tegnapi" határidő arra vonatkozott, ha azt szeretted volna, hogy az adóhatóság készítse el helyetted az adóbevallásodat. Ez hatályvesztő. Tehát ma már nem tehetsz feléjük egy ilyen nyilatkozatot, hanem kénytelen vagy elkészíteni magad (vagy valaki által elkészíttetni) az adóbevallásodat.

Most a határidőd: 2013. május 21.

Ha nagyon nem megy, akkor írj, és segítek. Biztosan nem egy nagy durranás annak, aki ezzel foglalkozik:)

2013. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!