Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha behívnak a NAV-hoz kérhetek...

Ha behívnak a NAV-hoz kérhetek utazás költségtérítést?

Figyelt kérdés
Vidékről kell Pestre menni munkaidőben, térítik ilyenkor a kieső bért és az utazást? Alkalmazott vagyok és telefonon hívtak, hogy menjek be rutinellenőrzésre, de csak munkaidőben lehet menni.

2013. febr. 18. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, mert nem tanú vagy
2013. febr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor ha nincs rá pénzem, hogy menjek be? illetve mi lesz ha nem megyek be?
2013. febr. 18. 13:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be akkor az rossz lesz neked...
2013. febr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Költségtérítést akkor kérhetsz, ha tanuként hallgatnak meg. Ha téged ellenőriznek akkor nem jár.


Nem tudom mit értesz a vidék alatt, de a székhely (lakcím) szerinti legközelebbi kirendeltségre kell hogy hívjanak. Ha van hozzád közelebb, akkor nekik kell utazni.


Ha telefonon hívtak az nem hivatalos. Ha nem mész be nem tudnak csinálni semmit, de ha akarsz együtt működhetsz így is. Szabályosan kézbesített értesítések és idézések után szabhatnak ki mulasztási bírságot, ami nem kis összeg, illetve kérhetik a rendőrségi elővezetést.

2013. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hm, ez eddig meg sem fordult bennem, hogy mi van, ha valaki csak szórakozásból hívott fel és kamu?
2013. febr. 19. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kamu hívás volt. Ez bevett szokás az adóellenőröknél, hogy telefonon értesítik azokat, aki együttműködőek. Így sokkal korábbi időpontra tud behívni, mintha levelet küldene, illetve tudtok olyan időpontot egyeztetni, ami neked is jó (persze hivatali munkaidőben). Én csak azt írtam, hogy nem tud semmivel szankcionálni, ha nem mész be. Ettől függetlenül az a véleményem, hogy érdemesebb együttműködni. Előbb utóbb úgyis be kell menni, maximum megnehezíted a dolgát az ellenőrnek.
2013. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!