Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól számít az egyéni...

Mikortól számít az egyéni vállalkozó 0. napja?

Figyelt kérdés

KATA + EV


Ha pl. február 11-én beküldöm elektronikus úton ányk-val ügyfélkapun hogy EV szeretnék lenni és KATA adózást választok, és visszaigazolják e-mailben hogy megkapták aznap, de még adószámot nem kaptam, akkor mikortól vagyok EV? Mikortól kaphatok kifizetést a bankszámlámra amit már a KATA szerint adózok?


1. Amikor majd megkapom az adószámom?

2. A beküldött dokumentum visszaigazolásának időpontjától?



2013. febr. 18. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ev akarsz lenni, keress egy könyvelőt, és majd ő eligazít. Egyébként a beadás napját követő naptól visszamenőleg kapod meg az adószámot.
2013. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi. A könyvelőkkel csak egy baj van. Ahány könyvelő, annyi válasz. Nem viccelek! Mást sem hallok, hogy keress egy könyvelőt. Van. Kérdés minek. Annyi sza*házi embert, mint akik könyvelőnek állnak, komolyan mondom, döbbenet.


Sajnálom azokat a könyvelőket akik e miatt megsértődnek, de higgyétek el, elegem van abból, hogy ahány kérdésem van és azt ahány könyvelőtől vagy a neten kérdezem, annyi féle választ kapok. Sz*rnak utánajárni a jogszabályoknak, azt hiszik, hogy a könyvelő szakma abból áll, hogy előveszik a calc.exe-t vagy a Casio számológépüket.


Nagyon nehéz szakma, szinte jogásznak kell lenni ahhoz, hogy érts hozzá. Mégis átlag alatti intelligenciahányadosú szőkék szakmája lett, mondván "szerettem a matekot általánosban".


Jujjjj.


Szóval nagyon negatívak a könyvelőkkel a tapasztalatok, és vannak durvább dolgok amikor milliós kárt csinál a szerencsétlen. Felelősséget persze nem vállal. Na ezt hívják pofátlanságnak.


Még egyszer köszönöm a válaszod.


Nem is értem hogy miért nincs éves vizsga a könyvelőknek, mert ami kárt összehoznak az csak az államnak és a NAV-nak jó, de az embereknek akik meg fizetnek is érte, nem.

2013. febr. 18. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Na akkor ha könyvelőhöz mégy, alap, hogy megkérded van-e felelősségbiztosítása, köt-e szerződést veled, és ad-e számlát.... És elkéred a mérlegképes igazolványát, mert az nincs soknak és ők a sarki jolikák...


Erről ennyit. én jelentem sosem voltam sarki szőke kategória... Igaz tőlem ügyfél el nem is távozott még a 15 év alatt, csak ha én küldtem, megszűnt vagy eladta a cégét....


Jól kell választani

2013. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jogos és azért is mondom, hogy tisztelet a kivételnek. Aki igényes a munkájára és lelkiismeretesen végzi, nem sza*ik a másik emberre, főleg arra, ha százezrekre vagy akár milliókra bünteti az ügyfelét a NAV. Amiről nem az ügyfél tehet. Kötelezővé kellene tenni a könyvelő felelősségét, hiszen azért megy az ember könyvelőhöz, mert ő ért hozzá. Ahogy egy autószerelőt is elítélnek, ha rosszul szerel meg egy autót és amiatt balesetet szenved vagy meghal valaki.


Na jó, ez a negatív része. Nem tudod mennyi idő alatt küldenek adószámot EV-nek?

2013. febr. 19. 07:56
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak ha más is olvasná.

A válasz: Már másnap, ha üfélkapun keresztül történik. Kiértesítenek az ügyfélkapun hivatalos pdf doksiban.

2013. febr. 26. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!