Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akarok indítani egy...

Zolika25 kérdése:

Most akarok indítani egy vállalkozást (egyéni vállalkozó) és nem tudom a termékeket hogy kell pontosan árazni?

Figyelt kérdés
pl: Ha egy termék nettó ára 100ft akkor a bruttó ár 127ft amiből én 27% vissza igényelek és emiatt a 100ft-tal kell majd számolnom. Akkor ha pl a terméket árréssel 150ft akarom eladni az áfával mennyi lenne?

2013. febr. 16. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Ha már ilyenen elakadsz el se indítsd!

Amúgy az áfát nem biztos, hogy visszakapod, az sok mindentől függ.

Az alapárral számolnék: 127ft. Erre tedd a hasznodat, s szorozd rá az áfát.

De ha a nettó árból indulsz ki, akkor is a 150ft-ra szorozd rá az áfát.

Amúgy a termék ingyen érkezik hozzád??? Mert azt is bele kell számolni a termék eladási árába!

2013. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az össze költséget be kell építeni az árba.

Nem tudom, hogy pontosan miről van szó, de egy példa:

10 - a termék beszerzési ára

10 - a vállalkozással összefüggő rezsiköltségek (áram, víz, ingatlan fenntartása, autó tankolása, stb)

20 - bérleti díj, ha van ingatlan, webáruház fenntartási költsége, stb

20 - a vállalkozás fenntartásának költségei

10 - könyvelő, stb, bármi, ami a vállalkozáshoz tartozik

30 - profit és az esetleges államnak fizetendő adók, járulékok


Így jön ki százra. Papír, ceruza, minden apró költséget felírni és számolni, számolni, számolni.

2013. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb keress valami könyvet, tanfolyamot, vagy vannak már képzések is, amik akár ingyenesen is elérhetők, ha vállalkozó akarsz lenni. Ez így erőteljesen bukásra ítélt, ha tényleg ezeken is elakadsz.


Nem beszélve arról, hogy mi van ha nem hazai forrásból szerezed be a terméke,t vagy ha alanyi adómentes vagy, és még lehetne sorolni, ami fejre állíthatja az összes eféle számításod.

2013. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!