Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hatályos adózási jogszabályok...

Hatályos adózási jogszabályok gyűjteményét hol találhatom meg online?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, végigrágom magam rajta, elegem van belőle, hogy mi kézművesek, nem tudjuk, hogyan adózhatunk, és jobbról-balról más-más infokat kapunk...
2013. febr. 18. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A magyarorszag.hu-n minden jogszabály fent van.
2013. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha egyéni vállalkozó vagy, akkor keresd a Személyi Jövedelemadó Törvényt, ha társasági formában vállalkozol, akkor kell még mellé a Társasági Adó Törvény is. Ha még ez mellett áfás is vagy, akkor kell hozzá az ÁFA törvény. De kell még a járulékfizetések miatt a TB törvény.

No meg kell az Adózás Rendjéről Szóló Törvény.

Meg kell az IPÁ-ról a Helyi Adókról Szóló Törvény, és előfordulhat, hogy kell az Illetékekről Szóló Törvény is.

2013. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az adószámos magánszemély ezek közül hova tartozik?
2013. febr. 19. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Rágd csak magad végig a törvényeken, úgy, ahogy eredetileg gondoltad, azután majd csak kiokoskodod!

Most minek akarsz még újabb, és meglehet, hogy ismét csak másfajta válaszokat begyűjteni.

Végigrágod magad rajtuk, és kész.

2013. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak az érdekel, hogy a konkrétan erre vonatkozó szabályokat hol találom, mert ennek van magasabb prioritása.
2013. febr. 19. 12:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azon akadtam ki, hogy három könyvelő, egy NAV szakértői nyilatkozat és személyesen a NAV-ban mind más-más infokat kaptam, és már nagyon nagyon unom... Ha senki nem ért hozzá, mi alapján büntetnek?
2013. febr. 19. 12:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Eszem a drága zúzádat! Mit gondolsz, a könyvelők sokszor miért olyan sík idegek, mert szinte minden törvényben vannak olyan mondatok, §-ok, stb. ha akarom így értelmezem, ha akarom amúgy. Vagyis, ha az ellenőr azt találja, hogy az illető egyik módon értelmezte és csinálta, akkor ő a másik értelmezést veszi helyesnek. Vagyis, mindegy, csak lehessen büntetni!


Rágd át magad rajtuk, döntsd el, hogy te magad hogyan fogod értelmezni, vagy válassz ki egy könyvelőt, fogadd meg az ő tanácsát (persze fizesd is ki), és ha később kiderül, hogy nem jól mondta, nem jól csinálta, övé a felelősség, hiszen te bíztál benne, sőt meg is fizetted a tudását és a munkáját.


Egyébként is itt ezekben a napokban ne nagyon várd, hogy valóban szakmabeli válaszol neked (én csak voltam, ma már nyugdíjas könyvelő vagyok), mert most van jónéhány bevallás határideje a vállalkozóknál, éjjel-nappal dolgoznak. Nem igazán fognak erre az oldalra feljönni, hogy válaszolgassanak.

2013. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hát a lényeget leírtad, jól sejtettem/ettől féltem... Azért átnyálazok amit tudok, jobb ha saját szememmel látom, mert már nem tudok bízni egy könyvelőben vagy szakértőben sem... Meg úgy abban sem, hogy érdemes egyáltalán foglalkoznom vele...
2013. febr. 19. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy a magyarország.hu-ra mégy, ahogy már írták, és onnét szeded le, vagy a google-ba ütöd be, és akkor onnét szeded le az egyes jogszabályokat.
2013. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!