Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár-e nekem az adókedvezmény?...

Jár-e nekem az adókedvezmény? Tavaly április óta lettem cukorbeteg, szakorvosnál nem jártam, a háziorvosm küldött el Hb1Ac vizsgálatra, ami magas lett.

Figyelt kérdés
Ezért ő Meforált írt fel nekem, amit azóta is szedek. Nem tudom, hogy így hivatalosan is cukorbeteg vagyok, tehát jár-e a múlt évre az adókedvezmény? Kérdeztem a háziorvos asszisztensét, ő azt mondta, hogy ő még soha senkinek nem adott ilyen igazolást . Szerintetek? Ha jár akkor honnan tudok ilyen nyomtatvány letölteni?
2013. febr. 19. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Orvosi igazolás kell.

Ez a kormányrendelet határozza meg, hogy milyen betegségek esetén jár kedvezmény:

[link]

II. típusú cukorbetegségre csak akkor jár, ha szövődményei vannak.

2013. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem adókedvezménytől függetlenül is jó lenne, ha egy belgyógyász is látna.
2013. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Naponta 4x inzulinozom magam és még nekem sem jár (szerencsére). Súlyos szövődmények esetén jár.
2013. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy a BNO besorolása milyen a betegségednek. BNO1170-ig jár, a felett nem. ezt a kezelőorvos tudja megmondani. ha téged cukorbeteggé nyilvánítottak, akkor azon rajta kell, hogy legyen a bno-kódod.
2013. febr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
előző vgyok: mármint a diagnózis felállításakor kiállítottak egy ambuláns lpot vagy valamit, azon rajta van.
2013. febr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as: szerintem neked jár...
2013. febr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nem jár. Nem olyan a BNO kódom. Szerencsére nincs szövődményem.
2013. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as: van olyan, hogy szimpla inzulindependens cukorbetegség . (szövődmény nélkül.)
2013. febr. 21. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
I.-es típusú cukorbetegnek jár és II.-es típusú szövődményes cukorbetegnek.
2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Igazatok van, az inzulin depedens cukorbetegnek szövődmény nélkül is jár. Amikor válszoltam nem vettem figyelembe (nem jutott eszembe), hogy én speciális helyzetben vagyok. Bár inzulint használok évek óta, de nem kaptam meg az inzulin depedens BNO kódot, csak idén. Ennek megvan az oka, de a kérdés szempontjából lényegtelen.
2013. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!