Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár adókedvezmény terhességgel...

Jár adókedvezmény terhességgel szövődött cukorbeteg részére?

Figyelt kérdés
2010-ben szültem, terhességi cukrom volt, szülés után két évig rendben voltam, majd 2012. őszén terhességgel szövődött cukorbetegséget diagnosztizáltak. Diétával kell karban tartani. Nem vagyok terhes, de a betegséget a korábbi terhességi cukorra vezetik vissza. O2490/3-as kód. Igényelhetek erre 2013-ra személyi adókedvezményt? Az idevonatkozó kormányrendeletben nem szerepel ez a kód, de az igénylőlap bizonyos II. típusú cukorbetegségek esetén orvosi igazolást említ.
2013. jan. 15. 07:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak akkor jár, ha a kormányrendeletben felsorolt kódok közül kaptad volna valamelyiket. Én eléggé meg lennék lepődve, ha egy diétával karbantartható cukorbetegségre járna, mert én naponta 4x inzulinozom magam, mégsem jár.

Egyébként úgy emlékszem, hogy azoknak jár, akinek már van szövődménye. Pl. látásromlás, veseszövődmény, érszövődmény. Egyébként a terhesség alatt sem kaptam.

2013. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!