Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA bevallást kellene csináln...

SZJA bevallást kellene csinálnom, fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá. Mik a teendőim?

Figyelt kérdés

Sajnos a munkáltató nem vállalta a munkáltatói adómegállapítást, a febr 15.-ei egyszerűsített bevallásos határidőről is lecsúsztam, mivel a munkáltatótól is csak múlt kedden kaptam meg a papírokat. (igazából egy M30as nevű nyomtatvány, meg egy Igazolás nevű papír.

Az APEH-tól még semmit se kaptam.



Azt tudom h most május 21. a következő határidő (SZJA bevallás), de fogalmam sincs hogy kezdjek a dologhoz. Olvastam a neten sokmindent de nagyon bonyolultnak tűnik. Könyvelőt nem tudok fogadni:S


Most akkor fizetnem kell valamit? De a fizumat eleve úgy kaptom h le vannak vonva a dolgok nem?



Bocsi a laikus kérdésekért de pályakezdő vagyok, október óta dolgozom csak.


köszi előre is.



2013. febr. 19. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nagyon dióhéjban úgy működik, hogy be kell szerezned egy adóbevallási csomagot az adóhivataltól személyi jövedelemadó bevallásához.

Vagy kérni egy olyantól, aki kapott ugyan postán, de nincs szüksége rá.

Vagy az internet segítségével számítógépen elkészíteni az adóhivatal nyomtatvány-kitöltő programjának segítségével a bevallást.


Miután a lehetőségeid közül kiválasztod azt, amelyiket szeretnéd, ki kell tölteni az adóbevallást és valamilyen úton (ügyfélkapu, személyes, posta) május 21-ig eljuttatni az adóhatósághoz.


Én abban tudok segíteni, hogy melyik sorba milyen összeget kell írnod (ehhez kellenek nekem is a 12M30-as nyomtatványon szereplő dolgok), de helyetted kitölteni és feladni nem tudom...:)


Gondold át, aztán ha kell segítség, írj!

2013. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!