Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltatónak lehet e jogi...

A munkáltatónak lehet e jogi gondja ha vissza vesz dolgozni?

Figyelt kérdés
Novemberbe mentem el táppénre 9-es kóddal mint veszélyeztetett terhes,és a 2011-es év szerint számolják a havi juttatás viszont akkor még csak 4 órára voltam bejelentve.A házi orvosom szerint lehet olyat csinálni hogy a beteg kérésére lezárja a táppénzt,a főnököm ki ír egy hét szabira és akkor vissza vesznek táppénre így már a tavalyi évet nézik és többet fogok kapni havonta meg a gyed is több lenne.Csak azt nem tudom hogy a főnökömnek lesz e ebből gondja vagy csak adminisztrációs munka van vele.
2013. febr. 21. 12:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak adminsztrációs munka.

Az állam még örül is, hiszen nem neki kell a szabadságos időre táppénzt fizetni helyette...:)


A GYED nem ettől lesz több, ha egyáltalán több lesz, ugyanis várhatóan 2014. évre esik a GYED kezdő időszaka. Előtte kb. 6 hónapig terhességi-gyermekágyi segély! Ebben az esetben a 2012. év semmit nem játszik bele.

Viszont a táppénzed ezek szerint tényleg több lesz ezzel a kiskapus, de teljesen hivatalos megoldással.

Én is taktikáztam mindig a kismamáknál, hogy jobban járjanak:)

2013. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!