Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallással kapcsolatos...

Adóbevallással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

A tavalyi évem úgy néz ki,hogy:márcis 20-ig Gyeden voltam,március 21-től Gyesen(jelenleg is még).Most nem a munkáltatóm fogja csinálni a bevallásomat,hanem én.Pontosabban az egyik ismerősöm.Azzal tisztában vagyok,hogy a Gyes után nem kell adózni.Tehát ha egész évben Gyesen lettem volna,akkor most nem kellene adózni.


Az érdekelne,hogy a munkahelynek arról a 3 hónap Gyedről kellene valami igazolást adni,nem?Mert anélkül,hogy csinálja meg az ismerősöm a bevallást?Semmilyen papírt nem küldtek.


2013. febr. 21. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatódtól kaptad a GYED ellátást, akkor neki kellet volna január 31-ig igazolást kiállítanie erről az adóbevallásodhoz, ha az Egészségbiztosítási Pénztár fizette ki az ellátásod, akkor pedig annak.


Tárgyévet követő év január 31-ig a kifizetőknek/munkáltatóknak ki kell adniuk a 12M30-as nyomtatványt (eb. pénztár esetén nem biztos, hogy ez a neve), ami alapján elkészíted a bevallásod.


Reklamálj!

2013. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm folyósította a gyedet...
2013. febr. 21. 13:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Leírom pontosan,hogy mi is a helyzet.Tegnap kaptam a munkáltatómtól levelet,hogy nem áll módjában elkészíteni a bevallásomat,mert ez+az nem pontosan került kitöltésre,valamint a családi kedvezmény figyelembe vételét kértem,de a jövedelmem alapján nem vagyok jogosult az összeg figyelembe vételére.Azalatt a majdnem 3 hónap alatt(Gyed alatt)nem voltam jogosult?Nem értem...És most magamnak kell elkészítenem.Vagyis az egyik ismerősöm csinálNÁ meg,de papír nélkül hogy?!Lehet én vagyok béna,de nem értek semmit.
2013. febr. 21. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:

12M30-as nyomtatványt kell kérned, ha maguktól nem adtak. Szóljál rájuk, hogy hogyan csináld meg a bevallást, ha nem adnak hozzá igazolást...?!?!?!


Ne izgulj, családi kedvezményre jogosult vagy! Butaság ennek ellenkező állítása.


Az hagyján, hogy Te nem érted, de hogy még ők sem tudják a saját dolgukat...

2013. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!