Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elfelejtettem leadni a nyilatk...

Elfelejtettem leadni a nyilatkozatot, hogy a munkáltató készítse el az adóbevallásom. Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy holnapig lehet, de nem érne már oda postán...

2013. febr. 14. 07:08
 1/3 anonim válasza:
Munkahelyfüggő. Lehet, hogy még elfogadják akkor is ha késik. (Egyébként elsőbbségi ajánlva odaér holnap!) A legrosszabb pedig maximum az lehet, hogy nem csinálja meg a munkáltatód, hanem Neked kell. Nem tudom mennyire rugalmas a cég ahol dolgozol, én oda csörögnék a munkaügyes kollégáknak, hogy bocsi ez és ez van. Majd ők megmondják...
2013. febr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak február 12-éig le kell adnia a NAV felé a munkáltatói adó megállapítást választó munkavállalókról a listát.

Úgyhogy egy kicsit elkéstél vele.

Nincs következménye, csak május 21-ig csináld meg az adóbevallásod.

De még február 15-ig kérheted a NAV-ot, ha jogosult vagy egyszerűsített adóbevallásra, hogy készítsék el ők a bevallást. A munkáltató által kiadott 2012. évi M30 igazolás 655. sorában szerepel, hogy jogosult vagy-e egyszerűsített bevallást benyújtani, bár ez csak tájékoztató adat. Ha nem volt, csak a munkáltatótól jövedelmed, és nem akarsz semmi extra dolgot feltüntetni a bevallásban, akkor kérheted a NAV-os bevallást.

2013. febr. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem nyilatkoztál, hogy csinálja meg, akkor majd neked kell. Kapsz egy 12M30 lapot, az alapján gyerekjáték magadnak is megcsinálni.
2013. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!