Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magzat után járó adókedvezmény...

Magzat után járó adókedvezmény vissza kell fizetnünk ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A párom vette igénybe a magzat után járó adókedvezményt. 1012 decemberében kapta meg az első kedvezményes bérét. Most azt mondja egy könyvelő, hogy az eddigi pénzt vissza kell fizetnünk, holott eddig simán el tudták számolni neki. Ha probléma van, akkor hogy számolhatja el a könyvelő minden hónapban a kedvezményt? Ez a másik könyvelő azt mondja, hogy magzat után csak az anya vagy a férj veheti igénybe a kedvezményt. De mi nem vagyunk házasok. Akkor most mi van? Nagyon felidegesített ez az egész...

#adózás #adóbevallás #magzat után járó adókedvezmény
2013. febr. 21. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Családi adókedvezményre a várandós nő jogosult, valamint a vele együtt élő házastársa. Ha nem vagytok házasok, akkor csak a gyermek születésétől fogva jár a kedvezmény a párodnak.

A nyilatkozaton elviekben jelölni kell, hogy élettársi vagy házastársi kapcsolatban vagytok, mert ha azt jelöltétek, hogy élettárs, akkor magzatra nem lett volna szabad elszámolni a kedvezményt.

Ebben az esetben az adóbevallásnál az egy havi kedvezményt valóban vissza kell fizetni.

2013. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ha a párod a vér szerinti szülője a babának és van apasági nyilatkozatotok akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak rátok mint a házasokra. Legalábbis nekünk így van és még soha nem volt belőle baj. A családi pótléknál is beírtam hogy élettársam van és a 12200-at kaptam. Nem szóltak, hogy bocsi nem vagytok házasok.

Tehát ha az elején leírtak úgy vannak, akkor szerintem nem lesz gond.

A gond akkor van, ha mondjuk te terhes lettél, a baba apukája más apuka, nincs apasági nyilatkozat. Akkor nem veheti igénybe. Még ha össze is házasodtok, szerintem akkor sem. Úgy hogy a vér szerinti apa ismert és sajátjaként ismeri el.

Én igazából úgy látom, hogy akkor van érdekes helyzet és azt az élettársi viszonyt kezelik külön mikor pl van három gyerek. De úgy hogy a férfié kettő, a nőé egy. Tehát viszik a közös élettársi kapcsolatba őket. Akkor pl ők a 33e-t nem vehetik igyénybe a három gyerek után. (Bár ha keveset keresnek úgy sem tudnák érvényesíteni, csak amíg az adójuk engedi, még ha megosztanák akkor is.) Hanem úgy lehet, hogy a férfi a két gyereke után, a nő az egy gyereke után jogosult családi adókezdvezményre, de csak a 10e Ft/gyerek összegre. Tehát a férfi 20e, a nő 10e. Persze érvényesíteni akkor tudja, ha van annyi adója. De jogosultnak ennyire jogosult.

Én így gondolom! Azért érdeklődj más könyelőnél is!

2013. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne légy ideges attól függetlenül, hogy a könyvelőnek igaza van. De csak abban, hogy év közben az élettárs (még ha vér szerinti apa is) nem veheti igénybe a kedvezményt a magzatra. De év végén viszont igen, ha a "főjogosult" (ez vagy Te) nem tudta, vagy csak részben tudta érvényesíteni azt.

Tehát vedd ezt úgy, hogy év végi érvényesítésről van szó. Nem kell visszafizetni, hiszen év végén úgyis járna a párodnak. Azt az 1 hónapot meg a lőtéri kutya nem fogja "kiszagolni", hogy nem lett volna szabad megadni a párodnak, főleg, hogy a végén mégis csak teljesen jogosan kérheti Ő is.

Ez csepp a tengerben, pláne, hogy 1 hónapról van szó!


Az év végi adóbevallást kell úgy elkészíteni, hogy ne dőljön a bili. Hidd el, hogy észre sem fogja venni ezt a kis - év közbeni - malőrt az adóhatóság! Főleg, hogy teljesen törvényesre sikerül a végén...:)

2013. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!