Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ajándékozás után az erdő...

Ajándékozás után az erdő eladás utáni adózása, de hogyan?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam egy erdő 25% részét. Ha minden igaz eladásra kerül.

10 millió forintot ért az erdő ajándékozás szerint, de egyezkedés után 7 millió forintban állapodtunk meg.

Hallottam egy olyat hogy ebben az esetben nem kell adózni ezután.

Ez ebben a formában hogy igaz?

Ajándékozás utáni eladás.


2013. febr. 21. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs jövedelem, akkor nem kell adózni sem.
2013. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Édesapámnak se kell adóznia? És ha most nem adom el az erdőt mondjuk csak 3 év mulva? akkor nekem már kell adozni?
2013. febr. 22. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves attyla999!


Még mindig ugyanazok a kérdéseim:

- Melyik évben került a tulajdonodba az Édesapád által ajándékba kapott ingatlan 25 %-a?

- Jól értem-e? 10 millió volt az ajándékozás értéke, és 7 millió forintért értékesítenétek?

- A 10 millió forint után lett kivetve ajándékozási illeték vagy sem?


Ha nem lett kivetve, és a 10 millió forint értéket az adóhatóság elfogadta, mint ajándékozási illeték alapját, (nem értékelte kevesebbre:)), és 7 millió forintért értékesítitek, akkor nem keletkezik belőle adóköteles jövedelem, nem kell bevallani sem, hiszen nincs mit.


Viszont, ha nem volt illetékkivetés az ajándékozáskor, akkor bizony keletkezik belőle adóköteles jövedelem, amely - a másik kérdés leírásánál már boncolgattam - még csökkenthető százalékos mértékben attól függően, hogy az ajándékozás és az értékesítés között hány év telt el. Minél több, annál kevesebb lesz az adóköteles jövedelem összege is. 15 év után (inkább 16) pedig teljesen leíródik nullára, és szintén nincs adóköteles jövedelem belőle, amit így bevallani sem tudsz.

2013. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Édesapádról megfeledkeztem itt, de a másik kérdésnél már válaszoltam rá.


Édesapádnak az ajándékozás óta semmi dolga már ezzel. Magyarul köze nincs hozzá!

2013. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget
2013. febr. 22. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!