Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Uniós adószámmal ha vásárolok...

Uniós adószámmal ha vásárolok külföldön akkor tényleg nem kell áfát fizetni?

Figyelt kérdés
Van egy cég ahol lehet vásárolni áfa nélkül Uniós adószámmal. Namost miután én azt a szomszéd országból behozom MO-ra, használhatom is? nem kell ÁFÁ-t fizetnem itthon sem?
2013. febr. 23. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha neked is van, és neki is, akkor nem.

Egyébként ingyenesen igényelhető a NAV-nál, ha vállalkozó vagy.


[link]


Ha meg egy harmadik eu-s országba adod el, akkor meg Áfa nélkül eladhatod te is. (háromszög ügylet)


[link]



Viszont vannak különleges adózói kivételek, pl. alanyi adómentesek:

[link]

2013. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdem, van egy szolvák cég akinek szintén van uniós adó száma, én mint cég rendelkezem uniós adószámmal, ha megveszem a Tv-t a cég így nekem áfa nélkül adja el. Én nekem itt MO -on ha én vagyok a tv felhasználója kell adót fiezetnem még utána? hangúlyozom nem viszonteladóként veszem, hanem végfelhasználóként.
2013. febr. 23. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!