Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Vaterán szeretnék rendszere...

Ha Vaterán szeretnék rendszeresen árulni, egyelőre nem olyan nagy tételben, de szeretnék számlát adni, akkor feltétlen kell vállalkozói? Milyen tevékenységi kört kell megjelölni benne?

Figyelt kérdés

Illetve hallottam valami olyasmit, hogy ha "x" összeget nem éri el havonta a bevétel, akkor az után nem kell számla, és adómentes is. De nem tudom pontosan hogy is van ez!

Segítene valaki?

Köszönöm!



2013. febr. 24. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Magányszemélyként évi max. 200 ezer forintig árulhatsz anélkül, hogy adóznod kellene utána.
2013. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélhetőleg ennél azért több lesz a bevétel! :)

Akkor már csak azt nem tudom, hogy melyik tevékenységi körbe tartozik ez, hogy meg tudjam nézni engedélyhez és bejelentéshez kötött e!?

Esetleg tipp??

2013. febr. 24. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, a

Csomagküldő, internetes kiskereskedelem. (Teaor 4791)


Bejelentés köteles, de nem kell működési engedély, ha nem élelmiszer vagy egyéb hatósági engedélyhez kötött az áru.

És nem kell eladói végzettség sem.


3000 Ft az illeték, helyi jegyzőnél kell bejelenteni és már forgalmazhatsz is.

2013. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen!! :)

Elsősorban játék, és babafelszerelés lenne a forgalmazott termék.

2013. febr. 24. 19:01
 5/8 anonim válasza:
Annyiban javítanám az első hozzászóló,hogy nem 200 e ft,hanem 600 e ft a határ
2013. febr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én is most kezdtem bele ebbe az egészbe, kiváltottam a vállalkozói engedélyt csomagküldő, internetes kiskereskedelem-re, mentem volna bejegyeztetni és elhajtott a nem kicsit bunkó jegyző hogy mit képzelek én hogy a Vaterán akarok árulni meg hogy az csak magánszemélyek használhatják meg hogy én ezzel saját weboldalon árulhatok... Teljesen tanácstalan vagyok én is hogy most mit tegyek mert a Vatera nem zárja ki a "gazdálkodó szervezeteket" és nem tudom hogy mit mondjak az ügyintézőnek.

2013. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Miért az ügyintézőnek be kell jelented,hogy hol kívánsz árulni?

Egy terméknél se jelentik be,hogy már nem csak a tescoban,hanem az auchanban is kapható

Szerintem ez kicsit nonszensz

2013. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez egy hülyeség!! Szerintem csak a jegyzőt, mint magánembert zavarta, hogy árulni akarsz a Vaterán. Sokan csinálják vállalkozóként, nem igaz, hogy nem lehet! Szerintem ne hagyd annyiban!! Egyébként meg mi köze hozzá bárkinek is hol akarsz árulni???
2013. márc. 17. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!