Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha igényleg vállalkozásomhoz...

Ha igényleg vállalkozásomhoz Uniós adószámot, milyen előnyei, hátráyai vannak (ha vannak)?

Figyelt kérdés

konkrétan, ha ilyen adószámmal rendelkezem majd, akkor pl szomszédos uniós országokból vásárolhatok áfa nélkül végfelhasználásra (természetesen ha jól értelmeztem a netet, akkor ha az a cég is rendelkezik vele)? Legyen az tv, kamera stb...?

Esetleg jár valami hátrányal ez?


2013. febr. 24. 17:19
 1/3 A kérdező kommentje:

ez alapján a végén tér ki rá:

még ha közösségi adószám mellett áfa nélkül is kapnám meg a terméket, azután nekem be kéne fizetni az apeh felé az itteni adót.

2013. febr. 24. 17:27
 2/3 A kérdező kommentje:

link lemaradt:

www.noja.hu/?col=10&item_id=3&id=168

2013. febr. 24. 17:28
 3/3 Fagzal válasza:

Nem hinném, hogy lenne hátránya az EU-s adószámnak. Ha mindkét fél EU-s, és van EU adószáma (erről meg kell bizonyosodnia mindkét félnek!), a célország a vevő, akkor ez eladó ÁFA nélkül szállíthatja le a terméket. A vevő a saját országában köteles megfizetni az ÁFA-t, de egyből le is vonhatja akkor, ha nem értékesíti tovább a terméket.


Mindamellett a teljes szabályozást érdemes tanulmányozni, és könyvelővel beszélni.

2013. márc. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!