Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell valami büntetést fizetnem...

Kell valami büntetést fizetnem, mert 8 órával később küldte el a könyvelőm a bevallásomat?

Figyelt kérdés

Az ügyfélkapun kaptam két dokumentumot. Az van rájuk írva, hogy beküldés dátuma 2013.02.26 08:42.35. Tehát akkor a könyvelőm késedelmesen nyújtotta be az adóbevallásomat? Kell majd valamiféle büntetést fizetnem?

Más: a bevallás végeredménye szerint fizetendő összeget mikor kell befizetnem és hová?



2013. febr. 26. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd a könyvelődet mindkét kérdésről...

Lehet hogy kell, büntit fizetni de nem valószínű, és vajon miért nyújtotta be később a könyvelő a bevallásodat? Időben mindent leadtál neki? Fizetni meg 25-ig kellett, két napért ott se veszik a fejedet.


Nálam csak azok a bevallások késnek, ahol renitens az ügyfél.

2013. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit áfát? Rosszul is lenne a NAV ha mindent pontosan kapna meg, a rendszere se bírná. Pár óra nem a világ.
2013. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát befizetni is tegnap kellett volna? Csak mert én a részletfizetés lehetőségével szeretnék élni. Azt se tudom, hogy hova kellene befizetni.
2013. febr. 27. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:
ha egyéni vállalkozó vagy, márpedig akkor volt 25-én a határidő, te nem kaphatsz automatikus részletfizetést.
2013. febr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!